Podczas XIV edycji Smart City Forum we Wrocławiu poznaliśmy laureatów konkursu Smart City Awards. Ma on na celu popularyzację osobowości i przedsięwzięć, które w znaczący sposób przyczyniły się do promocji idei inteligentnych miast w Polsce.

Smart City Forum jest największym w Polsce kongresem poświęconym funkcjonowaniu i rozwojowi inteligentnych miast. Stanowi odpowiedź na transformację, jaka dokonuje się w skali globalnej, dotyczącą budowy i funkcjonowania miast oraz regionów. Wydarzenie gromadzi decydentów szczebla krajowego, administracji samorządowej oraz znanych ekspertów z branż takich jak: transport, budownictwo, bezpieczeństwo, energetyka, zarządzanie danymi, czy również usług publicznych. Każdorazowo prezentowane są innowacyjne rozwiązania sprawdzające się zarówno w Polsce, jak i np. w Barcelonie, Singapurze czy też Toronto i Londynie.

W ramach XIV edycji Forum - niezależna Kapituła Konkursowa składająca się z uznanych autorytetów w branży, nagrodziła laureatów Konkursu Smart City Awards. Konkurs ma na celu popularyzację osobowości i przedsięwzięć, które w znaczący sposób przyczyniły się do promocji rozwiązań, służących budowie inteligentnych miast w Polsce, oraz miast realizujących tę ideę. Wyróżnienia skierowane są zarówno do przedstawicieli sektora biznesowego, jak i administracji lokalnej, którzy poprzez realizowane projekty, z wykorzystaniem innowacyjnych rozwiązań i strategii zarządzania, przyczyniają się do wzrostu konkurencyjności polskich miast, gospodarki i biznesu.

Laureaci konkursu Smart City Awards:

Smart City do 30 tyś. mieszkańców - Miasto Duszniki Zdrój
Smart City do 100 tyś. mieszkańców - Miasto Kołobrzeg
Smart City od 100 do 300 tyś. mieszkańców - Miasto Rzeszów
Smart City powyżej 300 tyś. mieszkańców - Miasto Gdańsk
Smart City Solution – T-Mobile Polska, Analiza ruchu Big Data w służbie samorządów
Smart City Solution – Emitel, System zdalnego odczytywania wodomierzy dla MPWiK Wrocław
Smart City Solution – Huby Mobilności
Dostawca rozwiązań Smart City – Orange Polska
Dostawca rozwiązań Smart City – InPost
Człowiek Roku – Konrad Fijołek, Prezydent Rzeszowa
Nagroda Specjalna - Miasto Przemyśl