Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa” zakończył letnią trasę
Ponad 8,6 tysiąca gości odwiedziło tego lata mobilną wystawę. Mobilne centrum edukacyjne, przygotowane na naczepie samochodu ciężarowego, odwiedziło 20 polskich miejscowości.
Kultura
Niepodleg_a-teatr_historii.jpg
fot. niepodlegla.gov.pl

Nowoczesna wystawa przygotowana przez Biuro Programu „Niepodległa”, która ruszyła w trasę po Polsce 31 lipca, odwiedziła kolejno Ostrów Mazowiecką, Suwałki, Augustów, Olsztyn, Puck, Lębork, Darłowo, Kołobrzeg, Stargard, Żary, Leszno, Kalisz, Wieluń, Lubliniec, Olkusz, Myślenice, Skarżysko-Kamienną, Mińsk Mazowiecki, Wołomin oraz Radzymin. Ostatni przystanek specjalny samochód ciężarowy opuścił 5 października 2021.

Wiadomość, że wystawa multimedialna, którą przygotowaliśmy, cieszyła się tak dużym zainteresowaniem bardzo nas ucieszyła. Tak duża frekwencja pokazuje, że Polacy szukają ciekawych i podanych w nowoczesny sposób, treści historycznych i edukacyjnych. Dużą zasługą tak imponującej frekwencji jest również ciężka praca władz miejskich lub powiatowych, które dokładały starań w promowaniu wystawy. Bardzo doceniamy i dziękujemy samorządowcom za pomoc w rozpropagowaniu historii odbudowy Polski po 1918 roku - mówi Jan Kowalski, dyrektor Biura Programu „Niepodległa”.

W Wirtualnym Teatrze Historii „Niepodległa” na zwiedzających czekała nowoczesna przestrzeń z atrakcjami takimi jak interaktywne prezentacje, pokazy VR, hologramy, fotobudka czy makieta polskiego pawilonu z Międzynarodowej Wystawy Sztuki Dekoracyjnej i Wzornictwa w Paryżu w 1925 roku. Przyciągały one gości, nierzadko przed wejściem tworzyły się kolejki, a czasem nawet zespół opiekujący się centrum edukacyjnym zostawał dłużej, by umożliwić wszystkim skorzystanie z przygotowanych atrakcji. Pokazy filmu Wiktoria 1920 miały blisko 100% frekwencję. Zwiedzanie Wirtualnego Teatru Historii „Niepodległa” odbywało się przy zachowaniu obowiązujących zasad bezpieczeństwa.

W pamiątkowej księdze Wirtualnego Teatru Historii „Niepodległa” wiele osób pozostawiło po sobie ciepłe słowa. Wśród wpisów znalazły się podziękowania za „wspaniałą lekcję historii” i liczne podpisy, a także docenienie inicjatywy. Szczególne wrażenie wywarł na gościach Film VR Wiktoria 1920.


POZOSTAŁE ARTYKUŁY