Mieszkańcy Radomia mogą już korzystać z miejskiej sieci hotspotów uruchomionych w ramach projektu „Publiczny internet dla każdego na terenie Gminy Miasta Radomia”.

Mieszkańcy mają zapewniony powszechny dostęp do bezpłatnego internetu poprzez 12 publicznych punktów dostępowych w tym sześć zewnętrznych i sześć wewnętrznych. Bezpłatny dostęp do internetu można uzyskać m.in. przed wejściem do czterech budynków Urzędu Miejskiego, na Rynku przed Ratuszem, a także na Placu Jagiellońskim przed teatrem oraz na ul. Żeromskiego przy fontannach. Z hotspotów można również korzystać w budynkach urzędu.

Sieć hotspotów działa w lokalizacjach, z których najczęściej korzystają petenci: holach, korytarzach oraz foyer sali koncertowej.

Informacje o projekcie można znaleźć na stronie internetowej miasta pod adresem: wi-fi.umradom.pl. Projekt został zrealizowany dzięki dofinansowaniu ze środków pochodzących z Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa w kwocie ponad 51 tys. złotych i z budżetu państwa - ponad 12 tys. zł.