Mistrzowie samorządu - nowe studia w Krakowie i we Wrocławiu
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie uruchamia program MBA dla samorządowców. To nie tylko studia z zarządzania i doskonalenia umiejętności, ale także możliwość do zasiada w radach nadzorczych.
sala_wyk_adowa.jpg
fot. pixabay.com

Master of Business Administration in Community Management to nowy kierunek Krakowskiej Szkoły Biznesu UEK-u. Ma łączyć teorię samorządu i zarządzania z konkretnymi przykładami i niestandardowym podejściem do problemów.

Zarządzana przez prof. Piotra Bułę Krakowska Szkoła Biznesu od 30 lat prowadzi studia podyplomowe oraz programy MBA. Jej partnerami są m.in. St. Gallen Business School ze Szwajcarii, Ecole de Management de Normandie z Francji, Clark University, Suffolk University Sawyer School of Business, Roosevelt University Heller College of Business, Grand Valley State University z USA, University of Johannesburg, Stockholm University School of Business.

- Od lat organizujemy programy MBA na kilku poziomach i dla różnych branż. Mamy duże doświadczenie we współpracy z polskimi samorządami i ofertę dla nich na studiach podyplomowych. Organizacja studiów MBA dedykowana samorządom to jednak nowość - mówi prof. Piotr Buła. - Nowość, ale też naturalny kierunek. Jesteśmy otwarci na zmieniający się rynek. Dostrzegamy jego potrzeby i słuchamy tych, którzy o tych potrzebach potrafią przekonująco mówić. Tak było i tym razem.

MBA in Community Management powstał w konsorcjum Uniwersytetu oraz profesjonalistów z  mediów i biznesu przez lata blisko pracującymi z samorządem . Wykładowcami będą teoretycy i praktycy samorządu. Nad całością czuwa dr Krzysztof Głuc, który łączy doświadczenie samorządowe z działalnością naukową. - I według takiego klucza pracowaliśmy nad programem i doborem wykładowców. Celem było, aby nasi absolwenci z jednej strony dostali dużo nowej wiedzy, ale z drugiej - poznali też konkretne problemy w zarządzaniu samorządem i spółkami komunalnymi - zaznacza dr K. Głuc.

Wykładowcami będą więc naukowcy Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Wrocławia, Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu SWPS, byli samorządowcy i politycy (m.in. prof. Paweł Kowal, prof. Jerzy Hausner), osoby tworzące strategie dla polskich miast i województw (m.in. Mateusz Zmyślony). Będą też wykładowcy z  innych organizacji.

„Zarządzanie strategiczne” i „Strategiczne projekty, które zmieniły miasto, region” poprowadzi prof. Andrzej Sztando z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu: - Poproszono mnie o poprowadzenie wykładów. Z radością się zgodziłem, ponieważ to pierwsze i jedno z nielicznych na świecie prawdziwe, prestiżowe, innowacyjne, praktyczne, inspirujące i profesjonalne MBA dla władz samorządowych!

Wrocław to, obok Krakowa, drugie miasto, w którym będą odbywały się zajęcia - uczelnia prowadzi nabór na dwie grupy.

- Studia miejskie? Studia samorządowe? To one są przyszłością - przekonuje prof. Paweł Kowal, przez lata poseł, sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, który pracował nad programem MBA in Community Management. - Nie ma sensu powtarzać błędów innych. My dajemy unikalną okazję by uczyć się od najlepszych i dowiedzieć się u źródła skąd biorą się sukcesy polskich samorządów. Dlatego przygotowaliśmy specjalny program, zaprosiliśmy do współpracy ekspertów i stwarzamy okazję by wzajemnie uczyć się od siebie pracy w samorządzie.

Studia ruszają w październiku i będą zorganizowane w formie 2-dniowych zjazdów weekendowych podczas dwóch semestrów.

Absolwenci tego programu MBA nabędą  uprawnienia do zasiadania w radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa. Patronat nad MBA in Community Management objął Związek Miast Polskich.

Szczegóły - https://www.ksb.biz.pl/pl-PL/text/studia-mba-dla-firm/mba-in-community-management

Biuro Studiów Podyplomowych

Członek Rady Studiów, dr Krzysztof Głuc

Koordynator Studiów w Krakowie, Anita Danel, tel.: 12 293 5561, danela@uek.krakow.pl

Członek Rady Studiów i Koordynator Studiów we Wrocławiu, Ilona Byra tel.: 507 094 823, ilona.byra@wwnm.pl

Krakowska Szkoła Biznesu UEK, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, ul. Rakowicka 27, 31-510 Kraków, pawilon E, parter, pokój 078


POZOSTAŁE ARTYKUŁY