„Miasto z klimatem” - Warsztaty miejskie online
Ministerstwo Klimatu zaprasza na warsztaty miejskie w ramach inicjatywy „Miasto z klimatem”. W związku z trwającą sytuacją epidemiczną proponowana jest nowa formuła warsztatów – online.
Ochrona środowiska
DG_Park_Zielona_005.jpg
fot. Archiwum UM Dąbrowa Górnicza

Spotkania wirtualne to kontynuacja dyskusji zainaugurowanej 4 marca 2020 r. przez ministra klimatu Michała Kurtykę w ramach inicjatywy „Miasto z klimatem”.

Do udziału w spotkaniach organizatorzy zapraszają przede wszystkim przedstawicieli samorządu miejskiego, wojewódzkiego i administracji centralnej, przedstawicieli think tank-ów, organizacji społecznych i obywatelskich, przedstawicieli biznesu, naukowców oraz architektów i urbanistów.

Celem tych spotkań jest wypracowanie wizji miasta przyjaznego i neutralnego klimatycznie, a także przygotowanie propozycji konkretnych narzędzi, które będą wspierały transformację lokalnych ojczyzn.

Każdy warsztat będzie prowadzony w jednym z następujących tematów:

  • parki, zielona infrastruktura i bioróżnorodność,
  • energia i czyste powietrze,
  • zrównoważony i niskoemisyjny transport,
  • zielono-niebieska infrastruktura oraz retencja w miastach,
  • planowanie przestrzenne.

Do uczestników, którzy dokonają rejestracji za pomocą formularza na warsztat, organizatorzy wyślą krótką elektroniczną ankietę, z prośbą o przekazanie swojej opinii na temat wyzwań, problemów i niedoskonałości współczesnych miast, a także wizji idealnego miasta. Z nadesłanych odpowiedzi przygotowane zostanie streszczenie, które otrzymają uczestnicy przed warsztatem, a następnie wspólnie je przedyskutują.

W trakcie spotkania online uczestnicy będą mieli możliwość przedstawienia propozycji konkretnych działań niezbędnych do wprowadzenia zmian. Spotkania rozpoczną się o godz. 9:30 i potrwają około 1,5 godziny.

Z każdego warsztatu przygotowany zostanie raport z podsumowaniem spotkania, który zostanie skonsultowany z jego uczestnikami.

Na jednym warsztacie będzie omawiany wyłącznie jeden temat. Każdy temat będzie realizowany na co najmniej trzech spotkaniach. Maksymalna liczba uczestników to 10 osób.

Więcej informacji


POZOSTAŁE ARTYKUŁY