Łódź stawia na teleopiekę
Łódzcy seniorzy będą mogli bezpłatnie skorzystać z kompleksowej zdalnej opieki medycznej. Pacjenci z problemami kardiologicznymi będą monitorowali swój stan zdrowia w domu.
Zdrowie Z naszych miast
__d_-teleopieka.jpg
fot. uml.lodz.pl

Łódź ponownie stawia na teleopiekę, czyli zdalne monitorowanie zdrowia w domu pacjenta. Taka opieka nie zastąpi wizyty u lekarza, badań w poradni czy nawet szpitalu. Ale zapewnia przede wszystkim komfort i bezpieczeństwo w domu - szczególnie naszym seniorom. A w niektórych przypadkach nawet odsuwa od osoby starszej konieczność pobytu w instytucji czy konieczność posiadania stałej opieki w domu. Tę stał "opiekę" zapewniają bowiem "urządzenia", które na bieżąco - choć zdalnie - monitorują ludzie, m.in. lekarze. Tym razem dla naszych seniorów, razem z firmą Comarch, będziemy mieć m.in. urządzenia do robienia EKG - bez konieczności wychodzenia z domu. Z teleopieki skorzystają pacjenci naszego Miejskiego Centrum Medycznego im. Jonschera. To nie pierwsza współpraca naszego miasta oraz firmy Comarch w zakresie teleopieki. Podobny projekt prowadziliśmy razem 3 lata temu.

Zaś dziś, ok. 2000 łódzkich seniorów korzysta ze specjalnych opasek na ręce, które monitorują ich stan 24 godziny na dobę. Teleopieka to przyszłość. A w Łodzi, m.in. dzięki współpracy miasta z takimi partnerami jak Comarch - teraźniejszość medycyny - mówi Hanna Zdanowska, prezydent miasta Łodzi.

Program ruszy od początku stycznia 2020 r. i potrwa trzy miesiące. Zakłada objęcie miesięcznym monitoringiem 60 pacjentów Miejskiego Centrum  Medycznego im. Jonschera.

Więcej informacji


POZOSTAŁE ARTYKUŁY