Fundacja Batorego zaprasza 12 października o godz. 19.00 na bezpłatne webinarium, na którym ekspert wyjaśni m.in., w jaki sposób chronić ważne dla lokalnych społeczności inwestycje przed nadużyciami.

Lokalne inwestycje czy usługi publiczne powinny służyć interesowi obywateli. Przygotowanie i realizacja zamówień publicznych nie są jednak wolne od ryzyka nieprawidłowości, co oznacza dodatkowe koszty społeczne, opóźnienia w realizacji, trudności z remontami i marnotrawstwo środków publicznych. Jak temu zapobiec, wyjaśni ekspert Fundacji Batorego podczas webinarium akcji Masz Głos już 12 października.

Marcin Waszak* wyjaśni, w jaki sposób chronić ważne dla lokalnych społeczności inwestycje przed nadużyciami. Na bazie polskiego pilotażu paktu uczciwości omówi:

  • na czym polega obywatelski monitoring zamówień publicznych,
  • jak i gdzie szukać informacji o tym, co dzieje się w trakcie realizacji kontraktu,
  • z jakimi nieprawidłowościami możemy mieć do czynienia podczas monitoringu projektów budowlanych,
  • co może zrobić obserwator społeczny, który wykrył naruszenia.

Uczestnicy webinarium dowiedzą się, dlaczego warto włączać w tego rodzaju obywatelski monitoring i jak zrobić z niego dobry użytek.

Aby wziąć udział w webinarium, trzeba zapisać się pod linkiem: https://bit.ly/webinarium_12_paź i we wtorek 12 października o 19:00 dołączyć do wydarzenia, klikając link otrzymany w e-mailu potwierdzającym rejestrację. Udział jest bezpłatny.

*Marcin Waszak – politolog, socjolog, ekspert forumIdei Fundacji Batorego. Zajmuje się ochroną sygnalistów, od 2016 r. koordynuje pilotaż paktu uczciwości w Polsce. W sektorze pozarządowym zajmuje się problematyką korupcji i finansowania polityki oraz oceną działań antykorupcyjnych państwa. Autor licznych analiz, raportów i publikacji prasowych.

Polecane linki:

paktuczciwosci.pl
G. Makowski, M. Waszak, Obserwacja zamówień publicznych. Poradnik obywatelski, Fundacja im. Stefana Batorego, Warszawa 2021