Prezydent Miasta Krakowa zaprasza praktyków i badaczy zajmujących się lokalnym bezpieczeństwem na pierwszą w Polsce konferencję naukową poświęconą przestrzennej analizie przestępczości.

Konferencja naukowa „Technologia w służbie bezpieczeństwu– naukowo i praktycznie o cyfrowej mapie przestępczości" odbędzie się w Krakowie 14 października 2019 r.

Co nowego oferują mapy cyfrowe jako narzędzia profesjonalnej diagnozy stanu bezpieczeństwa? Do jakich celów można je wykorzystywać? Jakie są ich ograniczenia i problemy związane z ich wykorzystaniem? Czy są dobrym medium informowania mieszkańców o zagrożeniach? Czy można za ich pomocą przewidzieć, gdzie przestępczość pojawi się w przyszłości?

Gościem specjalnym wydarzenia będzie prof. Michael Leitner z Louisiana State University (USA) – światowej sławy ekspert w zakresie crime mapping.

Uczestnicy konferencji będą mieli również unikatową możliwość bezpłatnego udziału w warsztatach z zakresu crime mapping poprowadzonych przez profesjonalnych trenerów z firmy ESRI Polska.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Więcej informacji znajdziecie Państwo w załączniku oraz tutaj