Forum Innowacyjnego Transportu - webinarium
Fundacja Promocji Pojazdów Elektrycznych zaprasza 2 grudnia na pierwsze z cyklu webinariów, poświęconych dobrym praktykom w budowie miejskiej infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych.
Transport
webinar-Forum-Innowacyjnego-transportu.jpg
fot. fppe.pl

W Polsce infrastruktura ładowania jest na początkowym etapie rozwoju. Obecnie większość osób posiadających samochód elektryczny korzysta z prywatnych garaży, podjazdów przy domach jednorodzinnych czy własnych miejsc postojowych w budynkach wielorodzinnych. Często korzystają z energii elektrycznej pochodzącej z własnej instalacji fotowoltaicznej. Przybywa też punktów szybkiego ładowania dużej mocy wzdłuż głównych szlaków komunikacyjnych, co umożliwia już dziś w miarę bezproblemowe poruszanie się pomiędzy największymi polskimi miastami.

W trakcie najbliższych lat przewidywany jest systematyczny wzrost liczby samochodów elektrycznych. Ładowanie aut będzie ważnym elementem codzienności w polskich miastach już za kilka lat. Nadszedł czas aby podjąć dyskusję, w jaki sposób powinniśmy rozwijać sieci ładowania w polskich miastach dla użytkowników nieposiadających możliwości ładowania w miejscu zamieszkania czy w miejscu pracy. Taką dyskusję organizatorzy pragną przeprowadzić podczas cyklu webinariów, który rozpoczyna się na platformie Zoom w dniu 2 grudnia (piątek) o godz. 13:30.

Aby zapewnić polskim samorządom wiedzę w tym zakresie, organizatorzy webinarium sprawdzili, jak radzą sobie inne samorządy na przykładzie trzech miast europejskich. Podczas webinarium zaprezentowane zostaną kluczowe wnioski z najnowszego raportu Fundacji Promocji Pojazdów Elektrycznych, zawierającego analizę polityk miejskich w obszarze miejskiej infrastruktury ładowania. W raporcie analizowany jest zarówno model rozwoju infrastruktury ładowania w jednej z największych metropolii naszego kontynentu jaką jest Londyn, ale też miast mniejszych, takich jak stolica Norwegii, Oslo, czy holenderski Utrecht. Na podstawie analizy tych trzech ośrodków przygotowano także zbiór rekomendacji dla polskich samorządowców. Raport w formacie PDF dostępny jest na stronie Fundacji Promocji Pojazdów Elektrycznych: https://fppe.pl/raport-jak-rozwijac-miejska-infrastrukture-ladowania-pojazdow-elektrycznych.

Gościem pierwszego webinaru będzie pan Sławomir Gonciarz, Wicedyrektor Departamentu Infrastruktury i Transportu w Urzędzie Miasta Wrocławia. Przedstawi on dotychczasowe doświadczenia i plany na przyszłość dotyczące elektromobilności w stolicy Dolnego Śląska. Wrocław jako pierwszy w Polsce uruchomił miejską sieć elektrycznego carsharingu. Czy nadal elektromobilność postrzegana jest przez władze miasta jako skuteczny instrument na rzecz poprawy jakości powietrza i jakości życia mieszkańców miasta ? Czy znaczące podwyżki cen energii elektrycznej wyhamują popyt i spowolnią rozwój infrastruktury ładowania ? Czy wprowadzenie Stref Czystego Transportu w naszych miastach może przyspieszyć proces budowy infrastruktury ?

Udział w webinarze wymaga wcześniejszej rejestracji. Formularz rejestracyjny można wypełnić pod tym adresem https://bit.ly/3fR3lCn

Po zakończeniu rejestracji otrzymają Państwo potwierdzenie wraz z linkiem, dzięki któremu można będzie dołączyć do spotkania.

Więcej informacji, w tym program webinarium, w załączeniu poniżej.

Pytania w kwestiach technicznych i organizacyjnych proszę kierować do Jacka Mizaka, tel. 728 990 990 e-mail: jacek.mizak@fppe.pl.

Załączniki:
Więcej informacji oraz program webinarium


POZOSTAŁE ARTYKUŁY