Aktualności z tematu - „Miasta wobec groźby weta budżetu UE”
Stowarzyszenie „Metropolia Warszawska” przyłączyło się do protestu samorządowców i organizacji pozarządowych związanego z planowanym wetem rządu w sprawie budżetu UE oraz kwestią funduszy pomocowych.
W latach 2004 – 2020 Tychy otrzymały z Unii Europejskiej ponad 1,4 mld złotych na inwestycje w mieście. Dzięki tym środkom zrealizowano ponad 60 inwestycji. Miasto w tych dniach o nich przypomina.
Aby wyrazić sprzeciw wobec zawetowania budżetu unijnego przez rząd, od 9 do 11 grudnia ponad 300 miast w Polsce przeprowadzi szereg działań pokazujących, jak ważne są wartości zjednoczonej Europy.
Gliwice solidarnie z wieloma polskimi samorządami zwracają uwagę na rosnące problemy finansowe. Prezydent i radni przyjęli Apel, w którym wnoszą o zawarcie porozumienia w sprawie budżetu UE.
Samorządowcy z całego kraju protestują przeciwko zapowiedzi Premiera o zamiarze zawetowania unijnego budżetu. Radni i samorządowcy przyjmują uchwały i apele, część miast zapowiedziała akcję protestacy
Prezydent i Rada Miejska w Świdnicy chcą dołączyć do samorządów z całego kraju protestujących przeciwko wetowaniu unijnego budżetu. Przypominają inwestycje zrealizowane w mieście dzięki wsparciu z UE.
Rada Miejska w Aleksandrowie Łódzkim podjęła uchwałę, w której m.in. apeluje do członków rządu oraz posłów i senatorów o zobowiązanie Prezesa Rady Ministrów do głosowania za przyjęciem budżetu UE.
O finansowych konsekwencjach koronawirusa oraz decyzji rządu pisze do mieszkańców prezydent Kielc. Uważa, że miasto powinno zabrać zdecydowany głos w sprawie grożącego weta wobec budżetu UE.
Rada Miasta Sopotu 26 listopada br. przyjęła rezolucję, w której apeluje do Prezesa Rady Ministrów o przyjęcie Wieloletnich Ram Finansowych Unii Europejskiej na lata 2021–2027 i Funduszu Odbudowy.
Rada Miasta Ciechanów na listopadowej sesji przyjęła stanowisko, w którym apeluje do Premiera o przyjęcie Wieloletnich Ram Finansowych Unii Europejskiej na lata 2021–2027 i Funduszu Odbudowy.
Wrocławski ratusz podsumował projekty, które zostały zrealizowane i wciąż jeszcze są realizowane w ze środków unijnych. Zrealizowano blisko 500 inwestycji, które znacząco wpłynęły na rozwój miasta.
1 grudnia, na znak protestu w związku z zapowiedzią zawetowania unijnego budżetu przez polski rząd, w wielu polskich miastach zostaną wyłączone światła.
Coraz więcej polskich samorządów reaguje na zapowiedź Premiera zgłoszenia weta w sprawie budżetu UE. Radni i samorządowcy piszą apele i protesty, część miast zapowiedziała akcję protestacyjną.
Rada Miasta Rzeszowa na swojej sesji 24 listopada br. poparła treść oświadczenia Zarządu Związku Miast Polskich w sprawie złożonego przez rząd weta Polski wobec budżetu Unii Europejskiej.
98 mld zł, w 80 proc. przeznaczonych na inwestycje - tyle jednostki samorządu terytorialnego otrzymały z unijnych środków. Starczyłoby na wymianę wszystkich autobusów miejskich w Polsce na elektryczne
Radni Białegostoku zaniepokojeni zapowiedziami zawetowania budżetu unijnego zaapelowali do Prezesa Rady Ministrów o zawarcie porozumienia w sprawie budżetu Unii Europejskiej oraz Funduszu Odbudowy.
Roman Ptak apeluje do Mateusza Morawieckiego, żeby rząd wycofał się z planów zawetowania unijnego budżetu i namawia samorządowców, aby się pod jego apelem podpisywali.
Na najbliższej sesji radni Wałbrzycha przyjmą Apel, w którym wezwą polskiego premiera do głosowania za przyjęciem Wieloletnich Ram Finansowych Unii Europejskiej na lata 2021–2027 i Funduszu Odbudowy.

Dokumenty

Pobierz
propozycje legislacyjne
Diagnozy i recepty na główne problemy SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO 2023
Pobierz
inne
Listy do dyrektorów szkół i rodziców
Pobierz
inne
Pismo do JST - ankieta
Pobierz
inne
Miasto dostępne dla wszystkich - agenda

Multimedia

Kalendarz wydarzeń

Maj 2023
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się do naszego newslettera wyraża Pani/Pan zgodę na posługiwanie się danymi osobowymi w celu wysyłania newslettera. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do jego wysyłania.

Więcej

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Związek Miast Polskich z siedzibą w Poznaniu, ul. Robocza 42 , 61-517 Poznań (dalej: my).

Wyznaczyliśmy inspektora ochrony danych. Jest to osoba, z którą może się Pani/Pan kontaktować w sprawach związanych z posługiwaniem się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi, które nam Pani/Pan udziela oraz korzystania z praw, które w związku z tym przysługują. Z inspektorem można się kontaktować w następujący sposób:

 • listownie na adres: ul. Robocza 42, 61-517 Poznań
 • przez e-mail: rodo@zmp.poznan.pl

Związek Miast Polskich będzie posługiwać się Pani/Pana danymi osobowymi, w celu wysyłania newslettera na podstawie udzielonej zgody (zapisania się do newslettera).

Związek Miast Polskich będzie przechowywać podane dane osobowe do momentu odwołania udzielonej zgody.

Podane dane będą przekazywane do podmiotów z którymi Związek Miast Polskich współpracuje w celu wysyłania newslettera.

Dlatego, że posługujemy się Pani/Pana danymi osobowymi masz prawo:

 1. wycofania zgody na przetwarzanie danych,
 2. dostępu do danych osobowych,
 3. żądania sprostowania danych osobowych,
 4. żądania usunięcia danych osobowych,
 5. żądania ograniczenia przetwarzania danych osobowych,
 6. wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania danych ze względu na Pani/Pana szczególną sytuację – w przypadkach, kiedy posługujemy się danymi na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu,
 7. przenoszenia danych osobowych. Aby skorzystać z powyższych praw, skontaktuj się z nami lub z naszym inspektorem ochrony danych .

Pamiętaj też, że masz:

 • Prawo wycofania zgody

  W każdej chwili przysługuje Pani/Panu prawo do wycofania zgody na posługiwanie się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi. Jednak cofnięcie zgody nie będzie wpływać na to, że Związek Miast Polskich mógł posługiwać się podanymi danymi osobowymi przez cały okres obowiązywania zgody tj. na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej wycofaniem.

 • Prawo wniesienia skargi do organu

  Przysługuje Pani/Panu także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich przypadkowym czy umyślnym zniszczeniem, przypadkową utratą, zmianą, nieuprawnionym ujawnieniem, wykorzystaniem czy dostępem, zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi przepisami.

Mniej

Bądź na bieżąco. Dołącz do nas!