Thumb 2 3 przegl d piosenki prawdziwej w karlinie

Przegląd Piosenki Prawdziwej „Solidarność Pokoleń" w Karlinie

Wydarzenie kulturalne |

W 2014 roku w rocznicę 25-lecia „Wyborów Czerwcowych” z 4 czerwca 1989 roku, które umożliwiły i zapoczątkowały przekształcenie państwowości polskiej z systemu socjalistycznego PRL-u w demokratyczne, suwerenne i niepodległe Państwo Polskie – III RP, został zorganizowany w Karlinie I Powiatowy Przegląd Piosenki Prawdziwej. Ówczesne zainteresowanie oraz jego odbiór wśród uczestników i publiczności sprawił, iż formuła II zorganizowanego w październiku 2015 roku uległa rozszerzeniu. W prezentacjach muzycznych wystąpili zarówno uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów, ale także osoby dorosłe. Zorganizowany w 2019 roku VI Przegląd miał zachęcić do udziału, także uczestników z poza powiatu białogardzkiego. Realizacja powyższego przedsięwzięcia ma na celu poznanie tych niezbyt odległych w czasie  wydarzeń, by nie uległy one zapomnieniu, szczególnie wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Jest to, inna w formie edukacja, choć równie skuteczna, bo przy pomocy pieśni i piosenki z okresu dzieciństwa, młodości ich dziadków czy rodziców. Od 2017 roku w Karlinie podczas Przeglądu Piosenki Prawdziwej mamy niezwykłą przyjemność wysłuchać wyjątkowego recitalu pana Leszka Wójtowicza – barda podziemnej Solidarności, który również w tym roku zaczaruje zgromadzonych w Homanit Arenie gości. Artysta Piwnicy Pod Baranami, polski poeta, pieśniarz, gitarzysta i kompozytor zapewnia publiczności dodatkową dawkę historii w postaci unikatowych komentarzy do wykonywanych przez siebie utworów, wśród których znajdują się piosenki z lat walki o wolność, jak również utwory współczesne. Ideą przewodnią przeglądu jest Festiwal Piosenki Zakazanej, który się odbył  w dniach 20-22 sierpnia 1981 roku w Gdańsku. Utwory zaprezentowane  w trakcie przeglądu są prawdą o sytuacji polityczno-gospodarczej kraju pod rządami władzy komunistycznej i poszukiwaniem nadziei na przemiany.

Dokumenty

Pobierz Download icon@2x
inne
List Prezesa ZMP do miast w sprawie systematycznego osłabiania finansów samorządowych (z 7 października br.)
Pobierz Download icon@2x
inne
Ramowy wzór listu do posłów i senatorów w regionach do wykorzystania
Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
APEL Zarządu Związku Miast Polskich o odpowiedzialne traktowanie polskiego społeczeństwa podczas epidemii COVID-19
Pobierz Download icon@2x
publikacje
Raport BGK - Badanie sytuacji finansowej JST w Polsce w świetle COVID-19

Multimedia

Kalendarz wydarzeń

Miasta
12
październik 2020

13
październik 2020

24
październik 2020

28
październik 2020

29
październik 2020

Październik 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się do naszego newslettera wyraża Pani/Pan zgodę na posługiwanie się danymi osobowymi w celu wysyłania newslettera. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do jego wysyłania.

Więcej

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Związek Miast Polskich z siedzibą w Poznaniu, ul. Robocza 42 , 61-517 Poznań (dalej: my).

Wyznaczyliśmy inspektora ochrony danych. Jest to osoba, z którą może się Pani/Pan kontaktować w sprawach związanych z posługiwaniem się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi, które nam Pani/Pan udziela oraz korzystania z praw, które w związku z tym przysługują. Z inspektorem można się kontaktować w następujący sposób:

 • listownie na adres: ul. Robocza 42, 61-517 Poznań
 • przez e-mail: rodo@zmp.poznan.pl

Związek Miast Polskich będzie posługiwać się Pani/Pana danymi osobowymi, w celu wysyłania newslettera na podstawie udzielonej zgody (zapisania się do newslettera).

Związek Miast Polskich będzie przechowywać podane dane osobowe do momentu odwołania udzielonej zgody.

Podane dane będą przekazywane do podmiotów z którymi Związek Miast Polskich współpracuje w celu wysyłania newslettera.

Dlatego, że posługujemy się Pani/Pana danymi osobowymi masz prawo:

 1. wycofania zgody na przetwarzanie danych,
 2. dostępu do danych osobowych,
 3. żądania sprostowania danych osobowych,
 4. żądania usunięcia danych osobowych,
 5. żądania ograniczenia przetwarzania danych osobowych,
 6. wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania danych ze względu na Pani/Pana szczególną sytuację – w przypadkach, kiedy posługujemy się danymi na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu,
 7. przenoszenia danych osobowych. Aby skorzystać z powyższych praw, skontaktuj się z nami lub z naszym inspektorem ochrony danych .

Pamiętaj też, że masz:

 • Prawo wycofania zgody

  W każdej chwili przysługuje Pani/Panu prawo do wycofania zgody na posługiwanie się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi. Jednak cofnięcie zgody nie będzie wpływać na to, że Związek Miast Polskich mógł posługiwać się podanymi danymi osobowymi przez cały okres obowiązywania zgody tj. na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej wycofaniem.

 • Prawo wniesienia skargi do organu

  Przysługuje Pani/Panu także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich przypadkowym czy umyślnym zniszczeniem, przypadkową utratą, zmianą, nieuprawnionym ujawnieniem, wykorzystaniem czy dostępem, zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi przepisami.

Mniej