III Festiwal Wiatru w Kielcach

Festiwal |
Kielce-festiwal_wiatru.jpg
Autor zdjęcia: kielce.eu

Niemal 40 rozmaitych przedsięwzięć: spektakle i koncerty, konkursy z nagrodami, prezentacje, projekty edukacyjne, pokaz mody, rywalizacje sportowe, parada motocyklowa, a wreszcie piknik z mnóstwem atrakcji dla każdego. Tak w dużym skrócie zapowiada się III Festiwal Wiatru, który odbędzie się w dniach 15-24 września w różnych miejscach stolicy województwa świętokrzyskiego. Dlaczego? Bo Kielce z wiatrem się kojarzą.

- Do znanego od lat w całym kraju powiedzenia „Wieje jak na dworcu w Kielcach” odnosimy się z dystansem, chcemy przełamać negatywny wydźwięk stereotypu i wykorzystać go do promocji miasta. Ubiegłoroczne wydarzenie spotkało się z dużym zainteresowaniem, co świadczy o tym, że Festiwal Wiatru się rozwija. Już dziś zapraszam do skorzystania z różnorodnego programu trzeciej edycji - mówi prezydent Kielc Bogdan Wenta.

Będzie w czym wybierać, bowiem ciekawe propozycje przygotowało ponad 30 partnerów. - To jednostki organizacyjne miasta, uczelnie wyższe, kluby sportowe i stowarzyszenia, ale też osoby prywatne - podkreśla Dariusz Detka, dyrektor Wydziału Przedsiębiorczości i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Kielce, który koordynuje program Festiwalu.

- Wszystkie propozycje programowe wpisują się w szeroko rozumianą tematykę określaną słowami: wiatr - także jako żywioł, lekkość, zwiewność, ulotność... Wśród zaplanowanych wydarzeń są takie, które rozwijamy i które będą mieć już swoją trzecią edycję, ale są też zupełnie nowe propozycje - informuje Iwona Sabat, kierownik Biura Promocji i Współpracy z Zagranicą w Wydziale Przedsiębiorczości i Komunikacji Społecznej.

Więcej informacji