Zapraszamy na webinar "Innowacyjne zamówienia publiczne w transformacji energetycznej"
CLIMATE KIC oraz Związek Miast Polskich zapraszają do udziału w webinarze, który odbędzie się już 6 maja w godz. 10.00 - 12.00
Webinaria_2.jpg

CLIMATE KIC oraz Związek Miast Polskich zapraszają do udziału w cyklu szkoleń online poświęconych transformacji energetycznej w polskich samorządach.

Cykl ten skierowany jest do przedstawicieli samorządów, inwestorów, organizacji branżowych oraz wszystkich zainteresowanych praktycznymi aspektami przechodzenia na odnawialne źródła energii, realizacji inwestycji w gminach, a także jakości powietrza w kontekście zielonej transformacji.

Najbliższe szkolenie odbędzie się już 6 maja w godz. 10.00 - 12.00

Tytuł: Innowacyjne zamówienia publiczne w transformacji energetycznej

Zakres szkolenia

Czy samorządy mogą być liderami zielonej zmiany? Jak skutecznie przejść z węgla na OZE? Jakie wsparcie mogą otrzymać firmy, gminy i mieszkańcy? Na te pytania odpowiemy podczas szkolenia prowadzonego przez ekspertki Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBR), które na co dzień pracują z innowacjami dla energetyki przyszłości. Opowiemy o dobrych praktykach w tym zakresie oraz wskażemy na jakie kwestie - z perspektywy samorządów - szczególnie warto zwracać uwagę przy zgłaszaniu projektów do NCBR

Po prezentacjach i dyskusji z udziałem ekspertek zaprosimy uczestników do zadawania pytań dotyczących tematyki spotkania.

Główne tematy webinaru:

  • Wsparcie i produkty NCBR;
  • Najlepsze praktyki I przykłady zrealizowanych inwestycji;
  • Jak działać lokalnie I z kim współpracować?

ZAPISY NA WEBINAR: Zapraszamy do zapisywania się na nasze szkolenia TUTAJ

Przed szkoleniem prześlemy Państwu link do spotkania online.

Szkolenie prowadzone będzie przez ekspertki:

Agata Rakowska

Dyrektorka Działu Rozwoju Innowacyjnych Metod Zarządzania Programami w NCBR. Absolwentka międzynarodowych stosunków gospodarczych i politycznych w Szkole Głównej Handlowej, a także studiów podyplomowych w zakresie zarządzania podmiotami ochrony zdrowia. Managerka z 20-letnim doświadczeniem w dziedzinie przygotowania i realizacji projektów finansowanych ze środków publicznych, zarówno krajowych jak i europejskich. Z sukcesem zrealizowała projekty na ponad 1 mld złotych. W NCBR odpowiada za realizację projektu niekonkurencyjnego pt.: "Innowacyjne zamówienia publiczne", którego celem jest opracowanie wspólnie z parterami publicznymi przełomowych technologii w obszarze Green Deal i cyfryzacji.

Katarzyna Lenart

Absolwentka studiów ochrona środowiska na Uniwersytecie Jagiellońskim, studiów podyplomowych z obszaru technologii wodorowych i biometanowych, zarządzania projektami, zarządzania innowacjami.

Posiada ponad 10-letnie doświadczenie w przygotowywaniu i realizacji projektów i programów B+R, zarówno po stronie wykonawców, jak i instytucji pośredniczącej. Posiada wieloletnie doświadczenie w opracowywaniu innowacji, w szczególności z obszaru zielonych technologii, w tym biogazu i biometanu, elektromobilności, oraz ochrony środowiska.

Posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu projektami i portfelem projektów. Od ponad 7 lat przygotowuje i realizuje postępowania w trybie innowacyjnych zamówień publicznych, w szczególności partnerstwo innowacyjne i zamówienia przedkomercyjne, a także innych trybach ustawy PZP.

dr Katarzyna Iwińska

Socjolożka, badaczka, edukatorka, menadżerka projektów związanych z transformacją energetyczną, pracuje w Łukasiewicz-ITECH I Uniwersytecie Civitas. Autorka publikacji z zakresu demokracji i sprawiedliwości energetycznej, konsultacji społecznych oraz zrównoważonego rozwoju. Jest też entuzjastką zielonych transformacji/innowacji społecznych w szczególności działań społecznych i edukacyjnych, m.in w latach 2016-2022 współtworzyła interdyscyplinarne programy na rzecz zrównoważonego rozwoju z zespołami badaczy z Europy (projekt WISE I PASSION).

W kolejnych tygodniach zapraszamy Państwa również na szkolenia na następujące tematy:

Planowanie przestrzenne a inwestycje w OZE

15 maja 2025 r., godz. 10:00 (online)

Kluczowe aspekty planowania przestrzennego w kontekście rozwoju odnawialnych źródeł energii. Uczestnicy poznają aktualne uwarunkowania prawne, w tym znaczenie tzw. „ustawy wiatrakowej”, przepisy dotyczące lokalizacji morskich farm wiatrowych oraz zasady realizacji inwestycji OZE w świetle nowelizacji ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Omówione zostaną także planistyczne wyzwania związane z biogazowniami oraz bariery napotykane przez inwestorów. Wśród prelegentów: Tatiana Tymosiewicz, Aleksandra Kristensen-Gałązka oraz dr Rafał Gajewski.

Budowanie korzyści i potencjałów OZE dla mieszkańców w gminach

30 maja 2025 r., godz. 10:00 (online)

Jak przekształcić opór wobec inwestycji (postawa NIMBY) w konstruktywny dialog i współpracę? Spotkanie poprowadzą: Aleksandra Kristensen-Gałązka, Joanna Wis-Bielewicz oraz dr Katarzyna Iwińska, przedstawiając dobre praktyki wykorzystujące pełen potencjał rozwoju projektów OZE.

Czyste powietrze – wyzwania i szanse transformacji energetycznej w Polsce

6 czerwca 2025 r., godz. 10:00 (online)

Webinar poświęcony będzie wpływowi źródeł energii i systemów ogrzewania na jakość powietrza oraz zdrowie publiczne. Eksperci: prof. Magdalena Baborska-Narożny, prof. Artur Badyda i dr Katarzyna Iwińska, przedstawią wyniki badań oraz możliwe kierunki działań dla władz lokalnych i mieszkańców.

Każde spotkanie zakończy się sesją pytań i odpowiedzi, umożliwiającą bezpośredni kontakt z prelegentami.

Udział w wydarzeniach jest bezpłatny i odbywa się wyłącznie online.

Zapisz się na wybrany webinar już dzisiaj: TUTAJ

Nagrania z poprzednich szkoleń onlina znajdą Państwo na naszym kanale YouTube: TUTAJ


Działanie realizowane jest w ramach projektu:

Przeprowadzenie działań szkoleniowo-doradczych oraz analitycznych w obszarze budowania zdolności administracyjnych w zakresie zielonej i energetycznej transformacji na rzecz administracji lokalnej. Zadanie związane z realizacją Inwestycji G1.1.4 – Wsparcie dla instytucji wdrażających reformy i inwestycje w ramach REPowerEU (KPO) – wskaźnik G8G.



POZOSTAŁE ARTYKUŁY