
Szanowni Państwo!
15 maja 2014r. o godzinie 11.00 odbędzie się godzinne spotkanie „na żywo” przez internet skierowane do przedstawicieli władz lokalnych( zwłaszcza miast i miasteczek)
na temat nowego rozwiązania wspierającego komunikację i promocję postaw obywatelskich. Transmisja ze spotkania jest bezpłatna, w czasie jej trwania będzie można
zadawać pytania w formie czatu. Aby obejrzeć transmisje ze spotkania należy wejść na stronę www.ipes.pl kilkanaście minut przed godziną 11: 00 i po przetestowaniu swojego komputera uruchomić transmisję.
Tematem spotkania jest zaprezentowanie nowoczesnej platformy komunikacyjnej o nazwie MINICJATYWA, której istotą jest to, że nie tylko jednostki samorządowe mają
od teraz proste i skuteczne narzędzie do komunikacji z mieszkańcami, ale też sami obywatele mogą wymieniać się informacjami między sobą. O tym jak Minicjatywa może budować wizerunek miast oraz wspierać zaangażowanie ludzi w działalność społeczną, opowie i dokona prezentacji "na żywo" przez internet Piotr Medyński ekspert firmy ISOLUTION, która jest partnerem technologicznym Internetowej Platformy Edukacji Samorządowej (IPES).
Jak działa?
Elastyczność platformy pozwala na modyfikowanie jej podstawowych modułów i dopasowywanie jej do potrzeb danej JST. Sam proces obsługi jest bardzo prosty, ponieważ wystarczy wybrać interesujący nas moduł (Zgłoszenie, Ogłoszenie, Minicjatywę lub Poradnik), wypełnić go zgodnie z krótką instrukcją i wysłać za pomocą aplikacji mobilnej (na platformie Android, Windows Mobile, IPhone) albo za pomocą strony www. Urząd miejski odbiera komunikat i rozpoczyna prace nad jego rozwiązaniem. Każdy zainteresowany ma stały dostęp do informacji w każdym miejscu i o każdej porze.
Administracja miasta realizuje swoje cele poprzez angażowanie społeczności i wyłania wśród niej tych, którzy są lub będą emocjonalnie z nią związani i będę wykonywać te cele. Elementy składowe systemu to:
- informacje, które administracja chce przekazać,
- zgłaszanie problemów,
- kooperacja i wspólne rozwiązywanie problemów,
- poradnik postępowania w sytuacjach zagrożenia (część edukacyjna).
MIASTO
Zaangażowanie społeczności posiadającej smartfony do większej aktywności, w tym do:
• aktywnego spędzania czasu w mieście (udział w wydarzeniach oraz promocja
własnych inicjatyw społecznych),
• promocji inicjatyw miasta wśród znajomych,
• dostrzegania problemów i aktywnego uczestnictwa w ich rozwiązywaniu,
• informacji i opinii o kandydatach w wyborach samorządowych.
Korzyści dla miasta
• buduje wizerunek miasta, jako organizacji innowacyjnej, promującej postawy obywatelskie i inicjatywę mieszkańców, zachęcającej do aktywnego korzystania z jej atrakcji i wydarzeń, ale również otwartej na problemy i propozycje ich rozwiązania,
• skutecznie dociera do młodych ludzi, którzy mają smartfony i spędzają życie przed komputerem zachęcając ich do aktywności,
• buduje grupę miłośników miasta, którzy promują je wśród innych,
• pozwala na promocję wydarzeń danego miasta.
Korzyści dla mieszkańców
• jest zawsze pod ręką,
• daje dostęp do wydarzeń w mieście o każdej porze i w każdym miejscu,
• pozwala na promowanie inicjatyw mieszkańców,
• może być formą zabawy dla wielu młodych ludzi, a jednocześnie narzędziem edukacyjnym o mieście i aktualnościach,
• pomaga mieszkańcom rozwiązywać problemy, a nie frustrować się z powodu ich występowania,
• ludzie czują się słuchani poprzez możliwość wyrażenia opinii.
Jak wynika z powyższego krótkiego opisu, produkt jest nowoczesny, nieskomplikowany i daje olbrzymie możliwości kontaktu na styku mieszkaniec - urząd miejski jak również pomiędzy mieszkańcami.
Podczas prezentacji pokazane zostaną praktyczne rozwiązania oraz uzyskacie Państwo odpowiedzi na wszystkie zadane pytania.
Do zobaczenia i usłyszenia 15 MAJA o godz. 11: 00 na www.ipes.pl