
Czy polskie miasta już dzisiaj chcą być inteligente? Analitycy są zgodni, rozwój miast w zakresie inteligentnej infrastruktury jest nieunikniony. Czeka nas dynamiczny rozwój Internetu Rzeczy, w którym urządzenia porozumiewać się będą z innymi urządzeniami, wymieniając informacje i pomagając ludziom podejmować szybsze i właściwsze decyzje.
Do tego potrzebna jest jednak dostępność opartych na M2M usług, które niosą realną wartość i korzyści dla użytkowników. Internet Rzeczy jest pojęciem wciąż dość młodym, odnoszącym się do technologii, w której dominuje komunikacja maszyna - maszyna. Naturalnym polem ekspansji nowych zastosowań komunikacji maszynowej są ośrodki miejskie. To dzięki M2M nasze miasta mogą stać się inteligentne, tworząc nowe, lepsze miejsce do życia i pracy dla jego mieszkańców.
- Ale skąd wiadomo jak ten rozwój efektywnie zrealizować i skąd czerpać inspiracje?
- Jak przebiegły pierwsze w Polsce wdrożenia systemów inteligentnego transportu, zdalnego opomiarowania mediów, inteligentnych systemów oświetlenia?
- Czego uczą przykłady praktycznego wdrożenia idei smart city w miastach europejskich?
- Jak sfinansować rozwiązania inteligentne w miastach z wykorzystaniem środków europejskich i jaka jest efektywność i stopa zwrotu z takich inwestycji?
Na te i wiele innych pytań będą starali się odpowiadać eksperci, przedstawiciele miast i inni odpowiedzialni za infrastrukturę miast podczas konferencji „M2M Summit. W stronę inteligentnych miast”, która odbędzie się 30 września w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie pod honorowym patronatem Ministerstwa Gospodarki oraz Związku Miast Polskich. To pierwsze tak duże spotkanie przedstawicieli całego rynku M2M w Polsce – kluczowych sektorów korzystających z rozwiązań M2M, operatorów telekomunikacyjnych, usługodawców, integratorów i producentów, administracji publicznej. Na konferencji spodziewamy się blisko 200 osób - przedstawicieli samorządów oraz różnych firm i instytucji tworzących miejski ekosystem.
Podczas debaty z udziałem prezydentów miast i sekretarzy miast pod hasłem „Inteligentna infrastruktura miejska –czy to się opłaca” będziemy dyskutować o tym: Czy polskie miasta już dzisiaj chcą być inteligentne? Dlaczego tak mało jeszcze przykładów wdrożeń elementów inteligentnej infrastruktury? Czy korzyści przewyższają koszty i potencjalne ryzyka inwestycji – jak to właściwie ocenić? [szczegółowy program na stronie: http://m2msummit.pl/agenda/]
To pierwsze tak duże spotkanie przedstawicieli całego rynku M2M w Polsce. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny dla przedstawicieli sektora publicznego. Więcej na stronie: http://m2msummit.pl/miasta/