Aktualności z tematu - „EPIDEMIA KORONAWIRUSA - OGŁOSZENIA”
Thumb 1 3 kielce
Abrys zaprasza na webinaria na temat gospodarki odpadami w obliczu epidemii koronawirusa. Już jutro, 3 kwietnia odbędzie się pierwsze z nich - BHP w gospodarce odpadami w czasie epidemii koronawirusa.
Thumb 1 3 abc2logo
Wyszukiwarkę nieodpłatnej pomocy lokalnej dla seniorów, informacje o bieżącej sytuacji w kraju, wykaz najważniejszych telefonów czy akcja dla młodych #seniorsamwdomu można znaleźć na stronie ABCsenior
Thumb 1 3 koronawirus cyfrowa szko a
Gminy oraz powiaty mogą już wnioskować o sfinansowanie zakupu laptopów, tabletów oraz dostępu do internetu dla uczniów, którzy nie posiadają sprzętu umożliwiającego im realizację zdalnych lekcji.
Thumb 1 3 e k
Ełcki Park Naukowo-Techniczny zbiera informacje i propozycje działań niwelujących skutki epidemii koronawirusa, które może wdrożyć województwo jako dysponent środków unijnych
Thumb 1 3 tytul
Związek Miast Polskich publikuje specjalne wydanie „Poradnika dla MIAST”, który jest bazą wiedzy i informacji na temat inicjatyw, współdziałania i aktywności miast podejmowanych w czasie pandemii.
Thumb 1 3 1
Radomscy przedsiębiorcy założyli platformę internetową Antywirus Biznesu, na której będą dzielić się doświadczeniem i dobrymi praktykami w sytuacji kryzysowej.
Thumb 1 3 nie pozwole
Miasta włączają się w akcję ratowania lokalnych mikroprzedsiębiorców, którzy w związku z koronawirusem tracą pracę. Akcja opiera się na systemie zaliczek na usługi i produkty zakupione w przyszłości
Thumb 1 3 min cyfryzacji internet dla szk
Szybka ścieżka, minimum formalności, maksimum elastyczności – wszystko po to, by uczniowie i nauczyciele jak najszybciej dostali sprzęt do zdalnej nauki.
Thumb 1 3 niepodlegla logo
„Kronikę życzliwości” mogą współtworzyć samorządy, organizacje i osoby prywatne, które organizują pomoc lub słyszały o inicjatywach pomocowych dla ludzi, systemu zdrowia i firm w potrzebie.
Thumb 1 3 koronawirus aplikacja wot
Opracowana przez wojskowych aplikacja „Platforma wsparcia samorządów, organów sanitarnych i podmiotów leczniczych”. pozwoli pracownikom ośrodków pomocy społecznej wnioskować o wsparcie brygad WOT.
Thumb 1 3 koronawirus firmy rodzinne pixa
Przedsiębiorcy wołają o pomoc: „Albo Państwo pomoże przedsiębiorcom TERAZ, albo za chwilę NIE BĘDZIE KOMU POMAGAĆ!"
Thumb 1 3 child 1073638 1920
Amazon we współpracy ze Stowarzyszeniem Cyfrowy Dialog i Ministerstwem Cyfryzacji udostępnia wszystkim chętnym nauczycielom, edukatorom, bibliotekarzom oraz rodzicom bezpłatne warsztaty.
Thumb 1 3 koronawirus og oszenia wsip
Nauka poza szkołą? To możliwe. Materiały edukacyjne od Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych zostały udostępnione bezpłatnie dla WSZYSTKICH szkół i uczniów.
Thumb 1 3 koronawirus elearning pixa
Samorządowcy, dyrektorzy szkół i nauczyciele przygotowują zdalną edukację. Biuro ZMP zebrało informacje/ rekomendacje ze stron kuratoriów oświaty, MEN, MC oraz portali edukacyjnych i prywatnych.
Thumb 1 3 koronawirus programi ci
Działaj przeciwko COVID-19! Widzisz potrzebę, którą trzeba się zaopiekować? Opowiedz o niej. Masz pomysł na rozwiązanie? Zaproponuj nowe narzędzie IT, wykorzystanie lub ulepszenia istniejących.
Thumb 1 3 ba
Blue Alert - platforma służąca do zarządzania kryzysowego w miastach i administracji - jest aktualnie udostępniana bez żadnych opłat. W Urzędzie Miasta Sopot została wdrożona w ciągu 24 h.
Thumb 1 3 marianna sztyma
To kolejna inicjatywa dla dzieci - platforma czasdzieci.pl organizuje konkurs na pocztówkę „Pozdrowienia z domu”.
Thumb 1 3 koronawirus og oszenie zielony
Firma ZielonyPunkt.co w związku z obecną sytuacją, kieruje do wszystkich samorządów lokalnych w naszym kraju propozycję nieodpłatnej pomocy graficznej w informowaniu o działaniach wobec epidemii.
Thumb 1 3 facebook 02
„W obliczu panującej sytuacji potrzebujemy każdych rąk do pracy na terenie całej Polski!" - z takim apelem do rozpowszechnienia zwróciła się do nas Polska Grupa Farmaceutyczna.
Thumb 1 3 widnica prezydent fb
Beata Moskal-Słaniewska zwraca się do kolegów-samorządowców z prośbą o uwrażliwienie na los obywateli innych państw, przebywających w Polsce, którzy musieli zostać w swoich miejscach pracy.

Dokumenty

Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Stanowisko Związku Miast Polskich i Unii Metropolii Polskich w sprawie wyborów realizowanych podczas pandemii CoViD-19
Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Stanowisko Zarządu ZMP w sprawie pilnej potrzeby uregulowania zasad funkcjonowania systemu oświaty i wychowania w okresie epidemii
Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Stanowisko Związku Miast Polskich w sprawie art. 40 ustawy z dnia 28 marca, mieniającej ustawę z 2 marca br., dot. epidemii CoViD-19
Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Stanowisko Zarządu Związku Miast Polskich wobec projektu ustawy zawartego w druku sejmowym 299

Multimedia

Kalendarz wydarzeń

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się do naszego newslettera wyraża Pani/Pan zgodę na posługiwanie się danymi osobowymi w celu wysyłania newslettera. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do jego wysyłania.

Więcej

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Związek Miast Polskich z siedzibą w Poznaniu, ul. Robocza 42 , 61-517 Poznań (dalej: my).

Wyznaczyliśmy inspektora ochrony danych. Jest to osoba, z którą może się Pani/Pan kontaktować w sprawach związanych z posługiwaniem się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi, które nam Pani/Pan udziela oraz korzystania z praw, które w związku z tym przysługują. Z inspektorem można się kontaktować w następujący sposób:

 • listownie na adres: ul. Robocza 42, 61-517 Poznań
 • przez e-mail: rodo@zmp.poznan.pl

Związek Miast Polskich będzie posługiwać się Pani/Pana danymi osobowymi, w celu wysyłania newslettera na podstawie udzielonej zgody (zapisania się do newslettera).

Związek Miast Polskich będzie przechowywać podane dane osobowe do momentu odwołania udzielonej zgody.

Podane dane będą przekazywane do podmiotów z którymi Związek Miast Polskich współpracuje w celu wysyłania newslettera.

Dlatego, że posługujemy się Pani/Pana danymi osobowymi masz prawo:

 1. wycofania zgody na przetwarzanie danych,
 2. dostępu do danych osobowych,
 3. żądania sprostowania danych osobowych,
 4. żądania usunięcia danych osobowych,
 5. żądania ograniczenia przetwarzania danych osobowych,
 6. wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania danych ze względu na Pani/Pana szczególną sytuację – w przypadkach, kiedy posługujemy się danymi na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu,
 7. przenoszenia danych osobowych. Aby skorzystać z powyższych praw, skontaktuj się z nami lub z naszym inspektorem ochrony danych .

Pamiętaj też, że masz:

 • Prawo wycofania zgody

  W każdej chwili przysługuje Pani/Panu prawo do wycofania zgody na posługiwanie się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi. Jednak cofnięcie zgody nie będzie wpływać na to, że Związek Miast Polskich mógł posługiwać się podanymi danymi osobowymi przez cały okres obowiązywania zgody tj. na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej wycofaniem.

 • Prawo wniesienia skargi do organu

  Przysługuje Pani/Panu także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich przypadkowym czy umyślnym zniszczeniem, przypadkową utratą, zmianą, nieuprawnionym ujawnieniem, wykorzystaniem czy dostępem, zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi przepisami.

Mniej

Bądź na bieżąco. Dołącz do nas! Fb icon blue@2x