Aktualności z tematu - „MIASTA WOBEC EPIDEMII”
Thumb 1 3 2.wiez a cis nien
Rada Miasta na wniosek prezydenta podjęła uchwałę o obniżeniu opłat za wodę zarówno dla mieszkańców, jak i przedsiębiorców w trudnym okresie spowodowanym epidemią koronawirusa.
Thumb 1 3 kielce korona
Laboratorium do wykrywania wirusa SARS-CoV-2 chce utworzyć w trybie pilnym Uniwersytet im. J. Kochanowskiego w Kielcach. Ruszyła akcja fundrisingowa na zakup aparatu i testów
Thumb 1 3 gliwice kwarantanna
Sytuacja w kraju zobowiązała samorządy do przygotowania miast na zwiększoną zachorowalność mieszkańców. Konieczne stało się zorganizowanie miejsc, w których mieszkańcy mogliby odbywać kwarantannę.
Thumb 1 3 foto. a. wis niewski. urzad miasta katowice  4
Aż 25 mln zł przeznaczają Katowice na wsparcie lokalnych przedsiębiorców. Oprócz tego prezydent Marcin Krupa zwrócił się do władz o wprowadzenie nowych rozwiązań, np. szybszego zwrotu podatku VAT.
Thumb 1 3 otwock kontener
Otwock stawia przed urzędem miasta specjalne, dezynfekowane po każdym kliencie kontenery, w których mieszkańcy będą mogli załatwiać sprawy urzędowe, mając kontakt z urzędnikiem przez wideokonferencję.
Thumb 1 3 bi goraj
Biłgorajscy przedsiębiorcy mogą uzyskać obniżki czynszu oraz podatku od nieruchomości, a także skorzystać z doradztwa dotyczącego wykorzystania instrumentów „tarczy antykryzysowej"
Thumb 1 3 soko w
Sokołów Podlaski umorzył szpitalowi podatek od nieruchomości, by ten mógł przeznaczyć pieniądze na wydatki związane z ochroną zdrowia.
Thumb 1 3 g og w prezydent g ogowa rafael rokaszewicz
Prezydent Rafael Rokaszewicz: dziś trzeba zatroszczyć się o obronę Głogowa przed skutkami ekonomicznymi wywołanymi epidemią. Głogów rezygnuje z organizacji miejskich imprez.
Thumb 1 3 yrard w
Miasto zachęca do solidarności z najmniejszymi, lokalnymi przedsiębiorcami, którzy są najbardziej zagrożeni utratą pracy.
Thumb 1 3 plac stary rynek fot. qmphotostudio
Aż 100 laptopów kupił Mińsk Mazowiecki. Zostaną one wypożyczone najbardziej potrzebującym uczniom klas IV-VIII szkół podstawowych.
Thumb 1 3 starogard gda ski respirator
Na wniosek prezydenta miasta Starogardu Gdańskiego, Rada Miasta zdecydowała przeznaczyć z rezerwy ogólnej 120 tys. zł na zakup dwóch respiratorów. Trafią do Kociewskiego Centrum Zdrowia.
Thumb 1 3 wi toch owice  respirator
Prezydent miasta podjął decyzję o rezygnacji z przetargu na wiosenne nasadzenia kwiatowe, a zaplanowane na ten cel środki zostaną przeznaczone na zakup respiratora dla świętochłowickiego szpitala.
Thumb 1 3 gorz w imprezy odwo ane
Do końca czerwca miasto odwołuje wszystkie imprezy miejskie. Środki przeznaczone na organizację wydarzeń kulturalnych, sportowych i rozrywkowych pokryją wydatki związane z walką z epidemią.
Thumb 1 3 lublinlogo
Od początku epidemii w Lublinie działa miejski sztab antykryzysowy, w którym podejmowane są na bieżąco decyzje w sprawach dotyczących bezpieczeństwa mieszkańców.
Thumb 1 3 gliwice baza wspracia
Do Urzędu Miejskiego codziennie wpływają różne oferty wsparcia dla osób potrzebujących. Wszystkie propozycje - niezależnie od skali oferowanej pomocy - są bardzo cenne i na bieżąco przekazywane.
Thumb 1 3 krak w
Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski zwrócił się do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z apelem o stworzenie narzędzi umożliwiających samorządom udzielanie realnego wsparcia dla sektora kultury.
Thumb 1 3 szpital
Do 11 kwietnia Poznań wyda ponad 3 mln zł na walkę z SARS-CoV-2. Wsparcie finansowe zapowiedziały też podpoznańskie gminy: Pobiedziska, Swarzędz i Tarnowo Podgórne.
Thumb 1 3 wodoci gi chorz w
Możliwość odroczenia terminu płatności za wodę oraz zwolnienia z opłat abonamentowych wprowadziło Chorzowsko-Świętochłowickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji
Thumb 1 3 wloclawek 02m
Na wniosek przedsiębiorcy Włocławek umożliwia obniżenie czynszu w lokalach miejskich, a także odroczenie lub rozłożenie na raty podatków lokalnych.
Thumb 1 3 koronawirus ukraina
Związek Miast Ukrainy (ZMU) stworzył platformę on-line, która dedykowana jest szybkiej wymianie doświadczeń pomiędzy osobami, które zarządzają miastami i gminami w czasie pandemii COViD-19.
Thumb 1 3 starogard gda ski prezyd stankowiak
Prezydent Starogardu Gdańskiego nie widzi możliwości przeprowadzenia wyborów prezydenckich 10 maja br. w sposób bezpieczny. Moim obowiązkiem jest przede wszystkim dbanie o dobro mieszkańców – pisze.
Thumb 1 3 raport dnia 5 0
32 tysiące maseczek przyleciało do Mławy helikopterem w ramach akcji obywatelskiej #MaseczkidlaPolski. Straż miejska ogłasza komunikat w trzech językach w związku z epidemią.
Thumb 1 3 ciechan w k.kosi ski
Prezydent Ciechanowa poinformował Państwową Komisję Wyborczą o braku możliwości przeprowadzenia wyborów prezydenckich w mieście ze względu na stan epidemii, a także odmowę pracowników.
Thumb 1 3 g og w prezydent rafael rokaszewicz
Całe to zamieszanie odwraca naszą uwagę od epidemii i zabiera energię tak potrzebną do walki z wirusem. A dziś powinniśmy WSZYSCY skupić się na walce o zdrowie i życie naszych mieszkańców.

Dokumenty

Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Stanowisko Związku Miast Polskich i Unii Metropolii Polskich w sprawie wyborów realizowanych podczas pandemii CoViD-19
Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Stanowisko Zarządu ZMP w sprawie pilnej potrzeby uregulowania zasad funkcjonowania systemu oświaty i wychowania w okresie epidemii
Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Stanowisko Związku Miast Polskich w sprawie art. 40 ustawy z dnia 28 marca, mieniającej ustawę z 2 marca br., dot. epidemii CoViD-19
Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Stanowisko Zarządu Związku Miast Polskich wobec projektu ustawy zawartego w druku sejmowym 299

Multimedia

Kalendarz wydarzeń

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się do naszego newslettera wyraża Pani/Pan zgodę na posługiwanie się danymi osobowymi w celu wysyłania newslettera. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do jego wysyłania.

Więcej

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Związek Miast Polskich z siedzibą w Poznaniu, ul. Robocza 42 , 61-517 Poznań (dalej: my).

Wyznaczyliśmy inspektora ochrony danych. Jest to osoba, z którą może się Pani/Pan kontaktować w sprawach związanych z posługiwaniem się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi, które nam Pani/Pan udziela oraz korzystania z praw, które w związku z tym przysługują. Z inspektorem można się kontaktować w następujący sposób:

 • listownie na adres: ul. Robocza 42, 61-517 Poznań
 • przez e-mail: rodo@zmp.poznan.pl

Związek Miast Polskich będzie posługiwać się Pani/Pana danymi osobowymi, w celu wysyłania newslettera na podstawie udzielonej zgody (zapisania się do newslettera).

Związek Miast Polskich będzie przechowywać podane dane osobowe do momentu odwołania udzielonej zgody.

Podane dane będą przekazywane do podmiotów z którymi Związek Miast Polskich współpracuje w celu wysyłania newslettera.

Dlatego, że posługujemy się Pani/Pana danymi osobowymi masz prawo:

 1. wycofania zgody na przetwarzanie danych,
 2. dostępu do danych osobowych,
 3. żądania sprostowania danych osobowych,
 4. żądania usunięcia danych osobowych,
 5. żądania ograniczenia przetwarzania danych osobowych,
 6. wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania danych ze względu na Pani/Pana szczególną sytuację – w przypadkach, kiedy posługujemy się danymi na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu,
 7. przenoszenia danych osobowych. Aby skorzystać z powyższych praw, skontaktuj się z nami lub z naszym inspektorem ochrony danych .

Pamiętaj też, że masz:

 • Prawo wycofania zgody

  W każdej chwili przysługuje Pani/Panu prawo do wycofania zgody na posługiwanie się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi. Jednak cofnięcie zgody nie będzie wpływać na to, że Związek Miast Polskich mógł posługiwać się podanymi danymi osobowymi przez cały okres obowiązywania zgody tj. na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej wycofaniem.

 • Prawo wniesienia skargi do organu

  Przysługuje Pani/Panu także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich przypadkowym czy umyślnym zniszczeniem, przypadkową utratą, zmianą, nieuprawnionym ujawnieniem, wykorzystaniem czy dostępem, zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi przepisami.

Mniej

Bądź na bieżąco. Dołącz do nas! Fb icon blue@2x