W nr 20 „Gazety Samorządu i Administracji” "Samorząd Miejski", a w nim m.in. podsumowanie akcji „Stawka większa niż 8 miliardów” i relacja z Samorządowego Kongresu Oświaty.

211 789 podpisów złożyli obywatele pod projektem ustawy o zmianie ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego podczas akcji „Stawka większa niż 8 miliardów”. Podpisy te zanieśli samorządowcy do Sejmu w symbolicznym przemarszu z Placu Trzech Krzyży na ulicę Wiejską. Marsz odbył się 27 września 2012 r. po zakończeniu obrad Samorządowego Kongresu Oświaty. W "Samorządzie Miejskim" obszerna relacja z tego wydarzenia.

Piszemy też o Samorządowym Kongresie Oświaty, który 26 i 27 września 2012 r. odbył się w Warszawie. Wzięło w nim udział ponad 700 samorządowców z całego kraju. Spotkanie było największym w tym roku wydarzeniem środowiska samorządowego.

W „Samorządzie Miejskim” ponadto relacja z IV Kongresu Urbanistyki Polskiej, który w tym roku został połączony z X Kongresem Miast Polskich. Uczestnicy tego wydarzenia, które odbyło się 19 i 20 września 2012 r. w Lublinie, dyskutowali o odpowiedzialności za miasto.

W miesięczniku publikujemy też informacje z aktualnych posiedzeń Zarządu ZMP – w Lublinie i Serocku, a także podsumowanie kolejnego etapu Konkursu „Samorządowy Lider Zarządzania 2012”, który w tym roku dotyczy innowacji w usługach technicznych, takich jak gospodarka komunalna, komunalna gospodarka mieszkaniowa, transport i gospodarka energetyczna.