W numerze m. in. relacja z XI Kongresu Miast Polskich oraz z XVII Spotkania Biur Promocji zorganizowanego przez ZMP. Poza tym informacje z kolejnego spotkania Zarządu ZMP.

W numerze m. in. relacja z XI Kongresu Miast Polskich, podczas którego rozmawiano polityce miejskiej, rewitalizacji i jak mają się rozwijać miasta w przyszłej perspektywie unijnej w latach 2014-2020. Kongres zorganizowany został 7 i 8 listopada br. w Krakowie.

W "Samorządzie Miejskim" ponadto relacja z XVII Spotkania Biur Promocji zorganizowanego przez ZMP. Podczas spotkania w Bełchatowie 24 i 25 października br. ponad 40 przedstawicieli miast zapoznało się z nowymi trendami w promocji. Dużym zainteresowaniem cieszył się, odbywający się tradycyjnie już po raz dwunasty przy okazji Spotkań Biur Promocji, Przegląd Materiałów Promocyjnych.

Przedstawiamy też relację z z konferencji „Samorządy a Unia Europejska - w przeddzień 10-lecia akcesji”, podczas której zaprezentowano badania Instytutu Spraw Publicznych przeprowadzone na zlecenie Związku Miast Polskich.