„Lekki plecak – odciążamy kręgosłupy naszych dzieci” to zwycięski projekt twardy tegorocznej, szóstej już edycji Budżetu Obywatelskiego Bełchatowa. Na kupno szafek dla uczniów oddano 32 procent głosów

„Lekki plecak – odciążamy kręgosłupy naszych dzieci” to zwycięski projekt twardy tegorocznej, szóstej już edycji Budżetu Obywatelskiego Bełchatowa. Na kupno szafek dla uczniów klas IV – VIII oddano 1596 głosów, czyli niemal 32 procent wszystkich głosów. Wśród propozycji miękkich największe uznanie uzyskał wniosek dotyczący organizacji darmowych zajęć sportowych dla wszystkich mieszkańców.

W ramach tegorocznego budżetu obywatelskiego miasto zrealizuje 3 projekty – 2 twarde i jeden miękki, wszystkie w 2019 roku. Łączny koszt zwycięskich projektów (twardego i miękkiego)to 928 tys. 203 zł. Zgodnie z regulaminem zrealizowane mogą zostać projekty do wyczerpania puli środków finansowych przeznaczonych na budżet obywatelski. Oznacza to, że w rezerwie BO zostaje 571 tys. 997złotych.

- Podjęliśmy decyzję, by z tej rezerwy zrealizować drugi projekt twardy - Potężny Bełchatów. Jego koszt opiewa na 900 tys. złotych, niemniej w naszej ocenie możliwe jest jego zrealizowanie za mniejszą kwotę, o czym będziemy rozmawiać z wnioskodawcami. Przypomnę, że pierwsza w mieście tężnia na os. Budowlanych wraz z monitoringiem kosztowała 200 tys. złotych – wyjaśnia prezydent Bełchatowa, Mariola Czechowska.