Do 3 czerwca trwa nabór na polsko-ukraińską Swatkę", czyli warsztaty dla nauczycieli zainteresowanych współpracą międzynarodową. To świetna okazja do nawiązania współpracy ze szkołą z Ukrainy.

Do 3 czerwca trwa nabór na polsko-ukraińską „Swatkę", czyli warsztaty dla nauczycieli zainteresowanych współpracą międzynarodową. To świetna okazja do nawiązania partnerskiej współpracy ze szkołą z Ukrainy oraz do podniesienia swoich kompetencji z zakresu tworzenia wspólnych projektów edukacyjnych.

Szkolenie odbędzie się w dniach 22-25 sierpnia 2019 pod Lwowem.

Fundacja Edukacja dla Demokracji (Warszawa, Polska) oraz Laboratorium Edukacji Obywatelskiej „Poszuk” (Lwów, Ukraina) zapraszają nauczycieli pracujących z młodzieżą w wieku 11-16 lat do udziału w warsztatach dla nauczycieli z Polski i z Ukrainy, chcących nawiązać współpracę międzynarodową.
Do udziału w „Swatce” zaproszeni są przedstawiciele szkół, które wcześniej nie uczestniczyły w tych warsztatach i które nie mają partnerskiej szkoły na Ukrainie.

Szkolenie daje szkołom możliwość znalezienia partnerów z Ukrainy, z którymi będą mogli zorganizować wymianę młodzieży. Pozwala również nauczycielom biorącym w nim udział wzmocnić swoje umiejętności pisania projektów edukacyjnych.
W ramach warsztatów będzie okazja do zaprezentowania szkoły, którą Państwo przedstawiają, znalezienia partnerskiej szkoły z Ukrainy, dowiedzenia się więcej o ukraińskim systemie oświaty oraz do napisania wspólnie z ukraińskim partnerem projektu współpracy szkół i wymiany młodzieży.

Uczestnicy szkolenia samodzielnie dojeżdżają do Lwowa, skąd będą mieć zapewniony dojazd do ośrodka szkoleniowego i z powrotem. Fundacja refunduje koszty przejazdu uczestników, zapewnia nocleg oraz wyżywienie podczas warsztatów. Do udziału w warsztatach może być zaproszony tylko jeden nauczyciel z danej szkoły.

Liczba miejsc jest ograniczona – zainteresowani nauczyciele z Polski powinni wypełnić ankietę online dostępną tutaj.