Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce zainaugurowało ogólnoeuropejską akcję, która ma zwiększyć frekwencję podczas przyszłorocznych wyborów europejskich. Ma ona edukować i aktywizować wyborców.

Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce zainaugurowało ogólnoeuropejską akcję profrekwencyjną przed przyszłorocznymi wyborami europejskimi. Nowoczesna platforma „Tym razem głosuję” oraz strona internetowa „Co Europa robi dla mnie” mają służyć aktywizacji wyborców i upowszechnianiu wiedzy o nadchodzących wyborach.

Kampania „Tym razem głosuję” jest odpowiedzią na obecne wyzwania stawiane przez wzrost wykorzystania mediów społecznościowych i fake newsów. Platforma tymrazemglosuje.eu ma służyć budowaniu społeczności zaangażowanych obywateli, którzy rozumieją, jak ważny jest udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego 26 maja 2019 roku. Wolontariusze i wolontariuszki chcą wspólnie działać i przekonywać do głosowania innych - członków rodziny, sąsiadów, przyjaciół, znajomych. Kampania jest apolityczna. Nie wspiera żadnej partii czy ruchu politycznego ani kandydatów, ale promuje znaczenie wyborów i rolę Parlamentu Europejskiego jako jedynej instytucji Unii Europejskiej wybieranej bezpośrednio przez obywateli.

Na stronie tymrazemglosuje.eu zarejestrowało się już ponad 86 tysięcy osób z całej Unii Europejskiej. W Polsce akcja właśnie startuje. Użytkownicy regularnie otrzymują informacje o kampanii informacyjnej, o sposobach zaangażowania się w działania zachęcające do głosowania i o wydarzeniach związanych z wyborami do Parlamentu Europejskiego, które organizowane są w Biurze PE w Warszawie i w różnych miastach Polski.

Z kolei dzięki stronie internetowej „Co Europa robi dla mnie” obywatele mają szansę poznania wpływu Unii Europejskiej na ich życie i najbliższe otoczenie. Na stronie znaleźć można zarówno informacje o inwestycjach zrealizowanych dzięki funduszom unijnym w regionach, jak i politykach unijnych służących poprawie życia obywateli w poszczególnych obszarach.

Źródło: Komunikat prasowy Parlamentu Europejskiego w Polsce