Od 1 września 2019 r. Suwalskiego Bonu Żłobkowego. Będzie to świadczenie w wysokości 300 zł miesięcznie dla rodziców, których dziecko korzysta z opieki prywatnej placówki.

Od 1 września 2019r. Suwalskiego Bonu Żłobkowego. Będzie to świadczenie w wysokości 300 zł miesięcznie dla rodziców, których dziecko korzysta z opieki prywatnej placówki.

- Po modernizacji kamienicy przy ul. Kościuszki 6 jako samorząd będziemy wraz z końcem roku dysponować ponad 300 miejscami w żłobkach publicznych, miejskich. To dalej o wiele mniej niż potrzeby oraz oczekiwania suwalczan. Obecnie kolejka na liście dzieci oczekujących na przyjęcie do miejskiego żłobka to już ponad 400 maluchów – stwierdził w trakcie Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.
Dlatego też uzupełnieniem oferty miejskich żłobków jest sieć placówek prywatnych, które na dziś dysponują dokładnie 326 miejscami. Niestety placówki prywatne za opiekę oczekują znacznie większej opłaty niż ta, którą uiszczają rodzice dzieci w miejskich żłobkach - po uwzględnieniu bonifikaty w ramach Suwalskiej Karty Mieszkańca waha się ona w granicach 300 zł.
- Dlatego też chcemy wesprzeć finansowo rodziców suwalskich dzieci bonem w postaci co miesięcznych dopłat. Pieniądze będą trafiały bezpośrednio na rachunek bankowy rodziców, którzy rozliczać się będą z placówką prywatną – poinformował Prezydent Suwałk – To oferta dla osób, które chcą powrócić na rynek pracy, a nie mają zapewnionej opieki nad dzieckiem – dodał Czesław Renkiewicz.

Przy założeniu, że dopłaty kierowane będą do 326 dzieci to w 2019 r. Suwalski Bon Żłobkowy kosztować będzie ok 400 000 zł,
- By pokryć całość funkcjonowania programu w 2019r. potrzebnych będzie dodatkowo ok.260 000 zł. Te pieniądze pochodzić będą z rezerwy ogólnej w budżecie Miasta Suwałki – podsumował Prezydent Suwałk.