Teledysk do piosenki wykonywanej przez społeczność Środowiskowego Domu Samopomocy w Starogardzie Gdańskim miał premierę podczas Wirtualnych Dni Miasta. Piosenka mówi o tolerancji i wspólnocie.

Każdy z nas jest inny. Ma swoje mocne strony, ale też problemy i ograniczenia. Nigdy nie wiemy z czym mierzy się człowiek, którego spotykamy na swojej drodze, dlatego zawsze powinniśmy być tolerancyjni. Mówią o tym słowa piosenki „Przybij pionę!” wykonywanej przez społeczność Środowiskowego Domu Samopomocy Gminy Miejskiej Starogard Gdański.

Teledysk do tego niezwykłego utworu miał swoją premierę 27 czerwca podczas Wirtualnych Dni Miasta Starogard Gdański. – W ubiegłym roku otrzymaliśmy zaproszenie na konkurs „Eco zdrowe, hip-hopowe pożegnanie lata 2019”. Mamy w swoim zespole opiekuna, który bardzo czuje rap, więc to do niego zwróciłam się z prośbą, żeby przygotował swoich podopiecznych na ten wyjazd. Zrobił to wspaniale. Zajęliśmy tam pierwsze miejsce. Następnie zaproszono nas na konkurs dotyczący tolerancji i wolności. Padł wówczas pomysł: „A może coś napiszemy?”. I tak powstała wspaniała piosenka, do której słowa napisali nasi pracownicy Monika Labon i wspomniany już przeze mnie Bartosz Stawowy – podczas porannego bloku Wirtualnych Dni Miasta powiedziała dyrektor ŚDS Aleksandra Formela.

Utwór „Przybij pionę!” niesie ze sobą niezwykle ważny przekaz. W Starogardzie Gdańskim szerszej publiczności po raz pierwszy zaprezentowany został podczas XXIII przeglądu pod nazwą „Spotkajmy się 2019” w listopadzie zeszłego roku. Na wszystkich zrobił tak ogromne wrażenie, że powstanie teledysku, który zobrazowałby wyjątkową piosenkę było tylko kwestią czasu.

„Moc możliwości, tolerancja to buduje, więc wszyscy razem podnieśmy ręce w górę. Zahaczmy jakąś chmurę, zróbmy prześwit w niebie, aż słońce przez nie wpadnie i ogrzeje mnie i Ciebie!”
– ten refren, razem ze swoimi opiekunami, rapują w klipie podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy.

Zdjęcia do klipu powstawały w różnych miejscach Starogardu Gdańskiego.