W Solcu Kujawskim rozstrzygnięto konkurs na plakat z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości „Wolna Polska” ogłoszony przez burmistrz miasta.

Konkurs na plakat z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości „Wolna Polska” ogłoszony przez burmistrz Solca Kujawskiego rozstrzygnięty.

Komisja konkursowa oceniła 20 prac, które wpłynęły na konkurs – 14 w kategorii klas IV – VI i 6 w kategorii klas VII – VIII. Pierwsze miejsce wśród młodszej grupy zajęła Olimpia Kasperska, drugie Małgorzata Kołodyńska, trzecie Zoja Rochna – Woźniak.

W grupie starszej za najlepszą uznano pracę Kornelii Mielczarek, drugie miejsce przyznano Zuzannie Petrykowskiej, a trzecie Damianowi Robaczewskiemu. Komisja przyznała także wyróżnienie Aleksandrze Nowak.

Spośród prac laureatów wybrano tę, która będzie stanowić logo soleckich obchodów 100-lecia niepodległości, używane od 3 maja do 31 grudnia br. Jest to plakat Olimpii Kasperskiej (fot.). Nagrodę dla autora plakatu wybranego na logo jubileuszu ufundował europoseł Janusz Zemke.