W Rybniku powstał mural poświęcony kobietom – żywiołom. Nawiązuje do "Rybnickiego Szlaku Kobiet" i zwraca uwagę na kobiecy wkład w rozwój miasta. Upamiętnia też setną rocznicę praw wyborczych kobiet.

W pasażu przy ulicy Sobieskiego 14 powstał mural poświęcony kobietom – żywiołom. Projekt muralu nawiązuje do "Rybnickiego Szlaku Kobiet" i zwraca uwagę na kobiecy wkład w rozwój miasta. Malowidło upamiętnia także setną rocznicę uzyskania przez kobiety praw wyborczych.

Prace przy tworzeniu muralu miały charakter warsztatowy, prowadziła je artystka Mona Tusz. Powstałe podczas tego spotkania mozaiki zostały zainstalowane na ścianie kamienicy i wkomponowane w mural wykonany przez artystkę.

Warsztaty i mural zostały zrealizowane w ramach inicjatywy mieszkańców dzielnicy Śródmieście pt. „Kobiety na murale!”. Inicjatywa była realizowana w ramach projektu „Rybnik reWITA” i sfinansowana w ramach projektu „Rewitalizacja miasta – nowa energia rybnickiej tradycji”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020.