Radni Rady Miejskiej poparli projekt burmistrza Wiesława Wabika w sprawie zniesienia podatku od nieruchomości dla osób fizycznych. Na zwolnieniu skorzystają właściciele domów, garaży i mieszkań.

Radni Rady Miejskiej poparli projekt burmistrza Wiesława Wabika w sprawie zniesienia podatku od nieruchomości dla osób fizycznych.

Przygotowywany od kilku miesięcy przez zespół specjalistów projekt, burmistrz Wiesław Wabik konsultował z mieszkańcami podczas spotkań na osiedlach i w sołectwach. Projekt wpłynął do Rady Miejskiej 12 września.

To dobra i przemyślana decyzja, dzięki której w kieszeni tysięcy mieszkańców gminy Polkowice pozostanie od kilkudziesięciu, przez kilkaset, nawet do kilku tysięcy złotych. Na zwolnieniu skorzystają zarówno właściciele domów, garaży jak i mieszkań. Skorzystają również rolnicy na emeryturze, bo rocznie w ich domowym budżecie zostanie nawet kilka tysięcy złotych. Polkowice mają obecnie dobrą sytuację finansową i zbudowaną rękami mieszkańców bazę do godnego życia. Teraz nadszedł czas na zniesienie podatku od nieruchomości – podkreśla Wiesław Wabik, burmistrz Polkowic.

Uchwała zacznie obowiązywać od 1 stycznia 2019 roku. Od tego dnia mieszkańcy gminy Polkowice przestaną płacić podatek od nieruchomości.