Już wkrótce samorząd Ostrowca Świętokrzyskiego przeznaczy dwa miliony złotych na uzbrojenie terenów znajdujących się w nowym, liczącym 50 hektarów kompleksie inwestycyjnym.

Ostrowiec Świętokrzyski przeznaczy dwa miliony złotych na uzbrojenie terenów znajdujących się w kompleksie inwestycyjnym przy ulicy Bałtowskiej. Taką decyzję podjęli ostrowieccy radni na wtorkowej nadzwyczajnej sesji Rady Miasta. Radni zdecydowali o zwiększeniu o 375 tyś zł. budżetu przeznaczonego na uzbrajanie terenów inwestycyjnych..

Już w ubiegłej kadencji Gmina Ostrowiec Świętokrzyski nabyła 50 hektarów terenów inwestycyjnych, które zostały podzielone na mniejsze działki. Kolejnym ważnym etapem jest uzbrojenie tych terenów, dzięki czemu grunty zyskują na wartości. Wraz z rozwojem terenów inwestycyjnych w tej części miast nastąpi również rozbudowa dróg zapewniających należytą infrastrukturę komunikacyjną.

Od kilku lat Ostrowiec Świętokrzyski buduje swoją markę jako stabilnego partnera - miasta, w którym warto inwestować.
- Ostrowiec rozwija się. Do nas przyjeżdżają pracownicy z innych ośrodków, tu kupują mieszkania, zakładają rodziny i wiążą swoją przyszłość. Prawdopodobnie pod koniec lutego kolejny inwestor zakupi działkę i będzie tam budował zakład produkcyjny. Powstające w Ostrowcu Świętokrzyskim produkty już są rozpoznawalne na całym świecie i mam nadzieję, że ten proces będzie postępował. Inwestowaniem w naszym mieście zainteresowane są firmy z różnych branż, od tekstylnych po wyroby hutnicze. Produkowane są tu opakowania znanych na całym świecie firm, powstają podzespoły pod zabudowę modułową, na którą obecnie panuje moda. Również wielu przedsiębiorców decyduje się na dokupowanie terenów, co świadczy o tym, że w Ostrowcu Świętokrzyskim warto inwestować. My od czterech lat nie podnosimy podatków, co jest ogromną zachętą dla inwestorów. Firmy najbardziej cenią stabilność – komentuje prezydent miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński.