300 tysięcy złotych przeznaczy miasto w przyszłym roku realizację projekt tężni solankowej. Jest to projekt, który zwyciężył w tegorocznej edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

W projekcie uchwały w sprawie budżetu Miasta Olsztyna na 2019 rok znajdziemy zapis planów inwestycyjnych gminy na przyszły rok. Wśród projektów, na które miasto przeznaczy 300 tysięcy złotych – jest tężnia solankowa – projekt, który zwyciężył w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego.

W projekcie uchwały w sprawie budżetu miasta Olsztyna na 2019 rok, wśród zaplanowanych inwestycji miejskich znajduje się ta dotycząca realizacji publicznej tężni solankowej. Na ten cel miasto planuje przeznaczyć 300 tysięcy złotych.
Ta inwestycja to jeden z czterech projektów zintegrowanych, które zebrały największą liczbę głosów w tegorocznej edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

Projekt zakłada budowę tężni solankowej (konstrukcja zbudowana z drewna iglastego i gałązek brzozowych) wraz ze zbiornikami na solankę oraz odpowiednią infrastrukturą. Jak zakładali pomysłodawcy - projekt powinien być zlokalizowany w sąsiedztwie planowanego sztucznego zbiornika między osiedlem Jaroty i Nagórki (obręb 106 działka 49/35).
- Głównym celem realizacji projektu jest prowadzenie profilaktyki zdrowotnej wśród mieszkańców Olsztyna. Przebywanie w pobliżu tężni zalecane jest osobom starszym, przemęczonym czy prowadzącym intensywny tryb życia. Ponadto element doskonale wpisuje się w koncepcję stworzenia między osiedlami Jaroty i Nagórki rekreacyjno - wypoczynkowych terenów zielonych – argumentowali inicjatorzy projektu.