Powstający w Łodzi miejski portal pacjenta sprawi, że lekarze otrzymają natychmiastowy dostęp do dokumentacji medycznej pacjenta, a ten w dowolnym miejscu będzie mógł pobrać własną dokumentację medycz

W Centrum Medycznym im. L. Rydygiera już w tym kwartale rozpocznie się wdrażanie medycznych e-usług, które ułatwią funkcjonowanie pacjentom i diagnostykę lekarzom. - To nie tylko dostęp do dokumentacji, e-zwolnienia, ale również możliwość prowadzenia e-konsultacji między lekarzami - tłumaczy Adam Wieczorek, przewodniczący Komisji Ochrony Zdrowia i Opieki Społecznej Rady Miejskiej w Łodzi.

Portal jest możliwy do zbudowania dzięki środkom unijnym. Projekt przygotowany przez Centrum Medyczne Rydygiera został najwyżej oceniony pod względem formalnym i merytorycznym przez Urząd Marszałkowski w Łodzi, dysponenta środków. W tym konkursie Urząd Marszałkowski rozdysponował ponad 48 mln zł. Wyłoniono 15 projektów, trzy kolejne są na liście rezerwowej. W sumie placówki województwa zgłosiły ponad 50 projektów. - Gratuluję Centrum Medycznemu Rydygiera pozyskania środków. Liczymy na to, że e-usługa będzie pomocna nie tylko dla mieszkańców regionu łódzkiego, ale również dla tych, którzy pracują w szpitalu i poradniach - mówi Joanna Skrzydlewska, członkini zarządu województwa łódzkiego.

Pozostałe miejskie placówki medyczne są na różnym etapie rozwoju informatycznego. Docelowo wszystkie one zostaną podłączone do miejskiego portalu internetowego medycznych e-usług. Oznacza to, że będą mogły wymieniać się dokumentacją pacjentów, a pacjent bez przenoszenia, kserowania dokumentów będzie korzystał z pomocy medycznej w dowolnym miejscu.