Do 5 lipca br. został przedłużony termin składania zgłoszenia do tegorocznej edycji konkursu miast „Lider zrównoważonego gospodarowania przestrzenią 2019”.

Trwa nabór zgłoszeń od miast do III edycji ogólnopolskiego konkursu „Lider zrównoważonego gospodarowania przestrzenią”. Organizatorzy konkursu - Instytut Rozwoju Miast i Regionów oraz Związek Miast Polskich, wzorem lat ubiegłych, zbadają i ocenią działania miast w zakresie szeroko pojętego gospodarowania przestrzenią. Realizacja tej kompetencji przez samorządy z każdym rokiem jest coraz trudniejsza, ze względu na pogarszające się uwarunkowania prawne. Niemniej badając sposób i skuteczność gospodarowania przestrzenią, dostrzegamy ogromny wysiłek władz, którego pozytywne efekty widać w każdym polskim mieście.

Tematami przewodnimi w tegorocznej edycji konkursu są w szczególności: sposób realizacji wizji rozwoju przestrzennego miasta, współdziałania z mieszkańcami, oszczędne gospodarowanie przestrzenią oraz ochrona zabytkowych fragmentów miasta i rewitalizacja.

Warunkiem udziału w konkursie jest potwierdzenie uczestnictwa poprzez wypełnienie elektronicznej ankiety w nieprzekraczalnym terminie DO DNIA 5 LIPCA 2019 r.

Więcej szczegółów dotyczących samego Konkursu znajdą Państwo na stronie Instytutu Rozwoju Miast i Regionów (http://irmir.pl/banerowa-glowna/lider-zrownowazonego-gospodarowania-przestrzenia/).