Samorządy Katowic i Lwowa chcą nawiązać kontakty, aby wzajemnie się poznać i określi przyszłe możliwości współpracy obu miast w dziedzinie gospodarki, edukacji i nauki, kultury oraz sportu.

3 lipca br. nastąpiło podpisanie Listu Intencyjnego w sprawie współpracy między Miastem Katowice oraz Miastem Lwów. Niniejszym przedstawiciele obu miast zadeklarowali nawiązanie kontaktów w celu wzajemnego poznania i określenia przyszłych możliwości współpracy w dziedzinie gospodarki, edukacji i nauki, kultury oraz sportu. Dziedziną, która zaważyła o podjęciu chęci współpracy była w szczególności kultura. Miasto Lwów bowiem, tak jak Miasto Katowice jest członkiem Sieci Miast Kreatywnych UNESCO. Lwów w dziedzinie literatury, natomiast Katowice muzyki.

Spotkanie uświetnił recital fortepianowo- wokalny Instytucji Promocji i Upowszechniania Muzyki Silesia. Po uroczystości oficjalnej zgromadzeni goście wzięli udział w warsztatach, które miały na celu prezentację i zapoznanie się przedstawicieli obu miast.

Delegacja ze Lwowa miała też okazję poznać Katowice. Goście odwiedzili Strefę Kultury wraz z Międzynarodowym Centrum Kongresowym, mieli okazję podziwiać wnętrza Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia wraz z dużą salą koncertową oraz zostali oprowadzeni po Muzeum Śląskim. Delegaci mieli też okazję zwiedzić Nikiszowiec.