Zapraszamy do udziału w kolejnym spotkaniu francuskich i polskich miast, które odbędzie się w Saint Brieuc, 28 i 29 czerwca br. Tematem będzie zdecentralizowana współpraca miast.

Z inicjatywy Francusko-Polskiej Grupy Roboczej, działającej w ramach Francuskiej Sekcji Rady Gmin i Regionów Europy (AFCCRE), w dniach od 28 do 29 czerwca br., w Saint Brieuc, odbędzie się 3. francusko-polskie spotkanie na temat współpracy zdecentralizowanej. Seminarium organizowane jest na zaproszenie Rady Departamentu Côtes d’Armor, we współpracy z Ambasadami obu krajów oraz Związkiem Miast Polskich, przy wsparciu francuskiego Ministerstwa ds. Europy i Spraw Zagranicznych. Jego adresatami są przedstawiciele samorządów lokalnych i regionalnych z obu krajów oraz osoby zaangażowane we współpracę i związki bliźniacze pomiędzy Francją i Polską.

Podczas dwudniowego spotkania odbędzie się debata o przyszłości Unii Europejskiej w duchu konsultacji obywatelskich, które zaproponował prezydent Francji. W programie obrad znajdą się również aktualne problemy i wyzwania francuskich i polskich samorządów, innowacyjna współpraca, mobilność młodego pokolenia i europejska polityka spójności.

Zapraszamy Państwa do udziału w tym spotkaniu wraz z Państwa francuskimi miastami partnerskimi. Wydarzenie otwarte jest też dla miast, które chciałyby nawiązać współpracę z francuskimi samorządami. Z danych Związku Miast Polskich wynika, że polskie miasta i gminy nawiązały ponad 200 partnerstw z gminami francuskimi.

Organizatorzy zapewniają tłumaczenie symultaniczne na j. polski i francuski. Istnieje również możliwość zaprezentowania materiałów promocyjnych miasta na specjalnie przygotowanym stoisku.

Uczestnicy pokrywają koszty podróży oraz noclegów we własnym zakresie. Związek Miast Polskich proponuje miastom członkowskim wspólny wyjazd do Saint Brieuc.

Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu prosimy o przesłanie zgłoszenia na załączonym formularzu.

Szczegółowych informacji w biurze Związku Miast Polskich udziela p. Katarzyna Paczyńska (tel. 61 6335056, tel. kom. 605 552 471, e-mail: katarzyna.paczynska@zmp.poznan.pl).