13-14 listopada br. w Zakopanem odbędzie się konferencja EduHoryzonty. Spotkanie kierowane jest do samorządowców, którzy chcieliby wymienić się wiedzą oraz włączyć do debaty nad przyszłością edukacji.

Organizatorem pierwszej edycji konferencji jest firma VULCAN. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Burmistrz Miasta Zakopane, Związek Powiatów Polskich i Związek Miast Polskich.

Spotkanie odbędzie się pod hasłem „Zarządzanie oświatą w sercu Europy”. W programie znajdą się zarówno tematy ściśle finansowe, jak i te dotyczące rozwijania kompetencji interpersonalnych – wszystko, co niezbędne współczesnemu menadżerowi.

Omówione zostaną sposoby przeciwdziałania rosnącym kosztom utrzymania oświaty oraz zagadnienia związane z budowaniem relacji samorząd–szkoły, motywowaniem pracowników oświaty oraz rolą samorządowców jako oświatowych liderów.

Zachętą do kształtowania lepszej edukacji będzie gość z Finlandii, który opowie o tym, na czym opiera się sukces oświaty w tym kraju. Nie zabraknie również inspirujących i niezwykłych historii, którymi podzieli się z uczestnikami Tomasz Michniewicz – znany podróżnik, dziennikarz, reportażysta.

Szczegóły: www.eduhoryzonty.vulcan.edu.pl