Jest już otwarty ostatni nabór do Sieci Planowania Działań w URBACT III. Udział w tej inicjatywie to okazja do współpracy projektowej z miastami z całej Europy i wymiany wiedzy z lokalnymi partnerami

Program URBACT III zamierza utworzyć 23 nowe Sieci Planowania Działań. Sieci Planowania Działań mają pomóc miastom w Europie w znalezieniu rozwiązań dla wspólnych wyzwań miejskich. Sieci te skupiają do 10 partnerów z różnych krajów europejskich, chcących dzielić się doświadczeniami i uczyć się od siebie nawzajem. Partnerzy stworzą Zintegrowany Plan Działania i będą mieli okazję przetestować rozwiązania w małej skali w swoich miastach. Ta praca odbywa się poprzez skupienie lokalnych interesariuszy i pracę zarówno w partnerstwie lokalnym i ponadnarodowym.

Praca ta to ekscytująca podróż polegająca na odkrywaniu, dzieleniu się i eksperymentowaniu, która wzmocni partnerów miejskich, zmieni sposób funkcjonowania miasta i wywrze rzeczywisty wpływ na poziomie lokalnym. Wszystko to odbywa się przy użyciu wypróbowanej i przetestowanej metody wymiany i nauki URBACT z narzędziami dostosowanymi do Waszych potrzeb i przy wsparciu ekspertów i partnerów z innych miast europejskich.

Gdzie szukać więcej informacji?
• Można wziąć udział w jednym z Dni Informacyjnych organizowanych w pierwszych miesiącach 2019 roku w każdym kraju i języku narodowym przez Krajowe Punkty URBACT.
• Ustawicznie uaktualniana lista wszystkich wydarzeń jest dostępna tutaj; można też sprawdzić kalendarz, aby uzyskać więcej szczegółowych informacji. Wydarzenia w Polsce będą ciągle uaktualniane w miarę potwierdzania kolejnych dat.
• Można dołączyć do webinariów poświęconych programowi, aby uzyskać odpowiedzi na wszystkie pytania:
11 stycznia, 11:00: Ogólna prezentacja naboru
7 lutego, 14:00: Budowaniu partnerstwa
7 marca, 14:00: Działania w Fazie 1
4 kwietnia, 14:00: Opracowaniu budżetu i przesłaniu formularza zgłoszeniowego
11 kwietnia, 14:00: Rozwiązywanie problemów z ostatniej chwili - szczególnie w odniesieniu do platformy aplikacyjnej online.

Ostatecznym terminem składania przez Internet wniosków do Fazy 1 to 17 kwietnia 2019 r., godz. 15:00