„DiscoverEU" - to inicjatywa Unii Europejskiej, dzięki której młodzi ludzie mogą odbyć podróż po Europie. Konkurs fotograficzny „Capturing [Y]our Europe” polega na „uchwyceniu” Europy w regionach.

Konkurs Capturing [Y]our Europe

Z okazji 25-lecia Europejskiego Komitetu Regionów można zaprezentować swoje umiejętności fotograficzne - „uchwycić” Europę w swoich regionach poprzez udział w konkursie fotograficznym „Capturing [Y]our Europe”.
Czy jesteś zainteresowany dzieleniem się doświadczeniem Europy z Twojego regionu? Co musisz zrobić? Odpowiedz na pytanie „Jak czujesz obecność Unii Europejskiej w okolicy, w której mieszkasz?” na dwóch zdjęciach.
  • Pierwsze zdjęcie będzie reprezentować wpływ UE w twoim regionie
  • Druga fotografia ma reprezentować twoją nadzieję na przyszłość lub co/jak UE mogłaby zrobić lepiej.
Najlepsze zdjęcia mogą dołączyć do wystawy fotograficznej „Capturing [Y]our Europe", która odbędzie się w Brukseli w dniach 26–28 czerwca.
Autorzy zdjęć mogą także wziąć udział w sesji plenarnej Europejskiego Komitetu Regionów w 2019 r. i w wielu interesujących debatach na temat przyszłości Unii Europejskiej.
Warunki dla uczestników oraz więcej informacji o konkursie - https://cor.europa.eu/pl/events/Pages/Capturing-Yo..

Konkurs DiscoverEU

Masz 18 lat i jesteś obywatelem Unii Europejskiej? Weź udział w konkursie, w którym nagrodą jest podróż po Europie.

Co jest ideą konkursu? DiscoverEU to inicjatywa Unii Europejskiej, dzięki której młodzi ludzie mogą odbyć podróż po Europie. Ta podróż koleją (z wyjątkiem niektórych fragmentów tras, które uczestnicy zamieszkali na wyspach lub w odległych regionach UE mogą pokonać innymi środkami transportu) to doskonała okazja, by podziwiać piękne krajobrazy i niezliczone miasta i miasteczka Europy. W tej podróży możesz spotkać inne osoby, które podobnie patrzą na świat, uzyskać większą niezależność i pewność siebie. Możesz też odkryć, czym jest dla Ciebie tożsamość europejska. Kandydaci mogą przesyłać zgłoszenia w dwóch rundach odbywających się co roku. Szczęśliwi wygrani otrzymają od UE bilety na podróż.

Do udziału w konkursie kwalifikują się osoby urodzone w okresie od 2 lipca 2000 r. (włącznie) do 1 lipca 2001 r. (włącznie), które w momencie wydania decyzji o przyznaniu biletów są obywatelami jednego z państw członkowskich Unii Europejskiej (w internetowym formularzu zgłoszeniowym należy podać numer dowodu tożsamości lub paszportu). Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy rozwiązać quiz i odpowiedzieć na pytanie dodatkowe.

Pamiętaj, że jeśli jesteś osobą niepełnosprawną lub masz problemy zdrowotne, które mogą utrudnić podróżowanie, przysługuje Ci prawo do udziału w konkursie DiscoverEU na specjalnych warunkach.

Więcej informacji na stronie: http://europa.eu/rapid/press-release_IP-18-6109_en...