„Szczyt burmistrzów” organizowany w ramach Sojuszu Europejskich Miast Przeciwko Radykalnemu Ekstremizmowi, odbędzie się w 15 listopada 2017 roku w Barcelonie. Swój udział można zgłaszać do 25 września

„Szczyt burmistrzów” organizowany w ramach Sojuszu Europejskich Miast Przeciwko Radykalnemu Ekstremizmowi, odbędzie się w 15 listopada 2017 roku w Barcelonie. Swój udział można zgłaszać do 25 września. Wydarzenie to będzie okazją do omówienia wyzwań i perspektyw przeciwdziałania radykalnemu ekstremizmowi w gronie ekspertów z tej dziedziny z całej Europy.

„Szczyt Burmistrzów” organizowany jest po raz trzeci, poprzednie edycje obyły się w 2015 roku w Aarhus oraz w 2016 roku w Rotterdamie. Swój akces do wzięcia udziału w wydarzeniu należy zgłosić do 25 września 2017 roku.

Dariusz Wróbel, burmistrz Opola Lubelskiego, Przewodniczący Polskiej Delegacji w Kongresie Władz Lokalnych i Regionalnych Rady Europy CLRAE gorąco zachęca miasta zrzeszone w ZMP do uczestnictwa w tym międzynarodowym przedsięwzięciu, w którym udział weźmie ok. 800 uczestników zaangażowanych pośrednio lub bezpośrednio w kwestię bezpieczeństwa i ochrony miast.
Więcej informacji na temat konferencji można znaleźć na stronie www.efusconference2017.eu.