Ławeczka dla seniora – tak nazwany został pomysł, z którym wyszła Pleszewska Rada Seniorów. Niebawem w kilku miejscach miasta pojawią się pierwsze ławeczki dla osób starszych.

Seniorzy zwrócili się do burmistrza z prośbą, by w kilku miejscach w mieście pojawiły się ławeczki, na których spacerujący senior mógłby odpocząć – tłumaczy Arkadiusz Ptak, zastępca burmistrza Miasta i Gminy Pleszew. – Argumentem Rady był fakt, że najczęściej seniorzy poruszają się pieszo i nie ma po drodze do centrum miejsc, gdzie mogliby usiąść i odetchnąć – dodaje.

Władze samorządowe już wdrażają ten pomysł w życie. Niebawem w kilku miejscach miasta pojawi się pięć pierwszych ławeczek dla seniora. Jedna z nich zostanie zamontowana przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej przy ul. Targowej, następne przy Cmentarzu Komunalnym, na deptaku między Plantami a ul. Piaski oraz na przystanku kolejki wąskotorowej przy ul. Lipowej.

Są to grunty gminy. Trudniej jest, jeśli teren jest własnością innego podmiotu, np. prywatnego. Podjęliśmy rozmowy z Pocztą Polską, by jedna z ławek pojawiła się obok budynku poczty przy ul. Poznańskiej – mówi zastępca burmistrza.
Dodajmy, że ławki zostały wymienione także w samym Rynku. Pojawiło się 21 nowych, mniejszych niż poprzednie, ławek. Stare zostaną odrestaurowane i przeniesione o Parku Miejskiego.