W Odolanowie miało miejsce epokowe wydarzenie - otwarcie Kościoła poewnagelickiego. Dawny kościół przekształcono w salę wielofunkcyjną, w której będą odbywać się uroczystości i wydarzenia kulturalne.

Całkowity koszt zadania wyniósł 3 259 531,93 zł. Z czego 1898,085,92 zł to kwota dofinansowania ze środków Unii Europejskiej.

Kościół poewangelicki w Odolanowie usytuowany jest w centrum miasta. Wzniesiony został w formie świątyni centralnej na planie oktogonu, na fundamencie kamienno-ceglanym, pierwotnie o konstrukcji szkieletowej, wtórnie wymienionej na murowaną z cegły. Dwukondygnacyjny korpus główny nakryty jest ośmiopołaciowym, łamanym dachem typu polskiego zwieńczonym dwuczłonowym cebulastym hełmem. Do bryły głównej przylegają od strony pn. przedsionek z wejściem głównym, od strony pn.–wsch. — przedsionek z wejściem pomocniczym, pd.–wsch. — jednokondygnacyjna zakrystia wzniesiona na planie kwadratu, nakryta dachem trójspadowym, z przylegającymi do jej boków dwiema wieżami schodowymi wzniesionymi na planie koła i nakrytymi cebulastymi hełmami. Centralne wnętrze nakryte jest wysokim zwierciadlanym stropem i otoczone drewnianymi emporami, pod którymi mieści się obejście świątyni.

Dawny kościół poewangelicki przekształcono w salę wielofunkcyjną, w której będą odbywać się różne uroczystości i wydarzenia kulturalne. Odolanów uroczyście obchodził otwarcie nowego kościoła. Na uroczystość przybyło wielu znamienitych, zaproszonych gości.