30 i 31 maja br. na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie odbędzie się Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Samorząd terytorialny wobec procesów centralistycznych. Perspektywa polska i międzynarodowa”

Organizatorzy wydarzenia - Instytut Prawa, Administracji i Ekonomii we współpracy z Fundacją Rozwoju Demokracji Lokalnej – Małopolski Instytut Samorządu Terytorialnego i Administracji oraz Odeską Narodową Akademią Łączności im. A.S. Popowa, Kijowskim Uniwersytetem Narodowym im. Tarasa Szewczenki oraz Związkiem Ukraińskich Prawników zapraszają na Międzynarodową Konferencję Naukową pt. „Samorząd terytorialny wobec procesów centralistycznych. Perspektywa polska i międzynarodowa”, która odbędzie się w dniach 30-31 maja 2019 r. na Uniwersytecie Pedagogicznym.

W programie – w części oficjalnej – przewidujemy wykład Sędziego Jerzego Stępnia, byłego Prezesa Trybunału Konstytucyjnego oraz panel dyskusyjny z udziałem polskich i ukraińskich samorządowców. W części naukowej wystąpi natomiast ponad 70 prelegentów z kilkudziesięciu polskich i zagranicznych jednostek naukowych.

W załączeniu program wydarzenia.