Rusza projekt „Pasieka Kraków” – na dachach kilkunastu budynków powstanie zespół pasiek. Ma to być konkretny wkład Krakowa w ratowanie zagrożonego gatunku owadów.

Rusza projekt „Pasieka Kraków” – na dachach kilkunastu budynków powstanie zespół pasiek, którymi będą się opiekować wykwalifikowani pszczelarze. Ma to być konkretny wkład Krakowa w ratowanie zagrożonego gatunku owadów, a przy okazji przyjazna środowisku promocja miasta.

W Krakowie zarejestrowanych jest 300 pszczelarzy. Wielu z nich prowadzi swoje pasieki na terenie miasta. Urząd Miasta przygotował specjalny regulamin dotyczący organizowania miejskich pasiek na dachach, został on uchwalony w czerwcu przez radnych miejskich. Projekt zakłada urządzenie pasiek na dachach 11 budynków w różnych miejscach miasta. Opiekować się nimi będą wykwalifikowani pszczelarze. W tym roku ule zostaną postawione na 5 dachach:

  • Nowohuckiego Centrum Kultury,
  • Centrum Administracyjnego i Obsługi Mieszkańca przy ul. Kordylewskiego,
  • Domu Erazma przy ul. 28 Lipca,
  • Zarządu Budynków Komunalnych przy ul. Czerwieńskiego,
  • Centrum Obsługi Mieszkańców na ul. Wielickiej

Na każdym z tych budynków powstanie pasieka złożona z pięciu uli, a obok niej stanie również specjalne poidełko dla pszczół. Miód będzie produktem promującym miasto.