Ambasada Francji zaprasza najbardziej zaangażowane w ochronę środowiska miasta i związki międzygminne do udziału w konkursie ECO-MIASTO - zgłoszenia są przyjmowane do 22 października.

ECO-MIASTO. ECO-MIASTO to odbywający się już po raz piąty ogólnopolski projekt, którego celem jest popularyzowanie idei zrównoważonego rozwoju miast. ECO-MIASTO obejmuje konkurs dla wszystkich miast i związków międzygminnych, z kategoriami dla miast powyżej i poniżej 100 tysięcy mieszkańców. Konkurs ECO-MIASTO ma na celu nagrodzenie najbardziej zaangażowanych środowiskowo polskich miast, które wpisały w swoją politykę ambitne działania w jednej lub kilku spośród sześciu następujących kategorii:

  • gospodarka odpadami
  • gospodarka wodna
  • efektywność energetyczna budynków
  • systemy energetyczne
  • mobilność zrównoważona
  • zieleń miejska a jakość powietrza

Konkurs ocenia starania miast oraz osiągane przez nie wyniki. Wygrana oznacza prestiż i możliwość posługiwania się tytułem ECO-MIASTO 2017. Poza tym każdego roku partnerzy fundują różne nagrody (wizyty studyjne, urządzenia do pomiaru jakości powietrza, auto elektryczne do testowania). W każdej kategorii nagrodzone zostanie jedno miasto powyżej i jedno miasto poniżej 100 tysięcy mieszkańców.

Zwieńczeniem piątej edycji projektu ECO-MIASTO będzie międzynarodowa konferencja „Innowacyjne Eco-Miasto: zdrowe środowisko, zdrowi ludzie”, która odbędzie się w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie w dniach 8-9 listopada 2017. Ambasador Francji wręczy nagrody Eco-Miasto podczas gali w Sali konferencyjnej.

Zaproszenie do konkursu i do konferencji znajduje się w załączniku.

W celu zarejestrowania się do konkursu wystarczy wypełnić formularze na stronie: http://www.eco-miasto.pl/ . Udział jest bezpłatny. Termin przesyłania zgłoszeń został przedłużony do 22 października 2017 r.