Czy zysk korporacji i dbanie o środowisko można pogodzić? Jak mądrze inwestować w OZE? Kiedy to się opłaca? - na te pytania będzie można znaleźć odpowiedzi na konferencji 13 września w Łodzi.

Konferencja „Dobra Energia” 13 września w Łodzi została objęta patronatem Związku Miast Polskich i jest bezpłatna dla uczestników. To trzecia konferencja z cyklu „Dobra Energia”. Odbędzie się ona w EC1 w Łodzi, a zaproszeni goście rozmawiać będą m.in. o tym, jakie korzyści może przynieść roztropne inwestowanie w OZE dla miast, gmin i - przede wszystkim - samych mieszkańców.

W trakcie wydarzenia paneliści będą także dyskutować o roli samorządu w budowaniu świadomości ekologicznej lokalnych społeczności i omawiać dobre praktyki w tym zakresie. Pokażą również, co inwestycje w OZE i technologie sprzyjające energooszczędności mogą oznaczać dla firmowego i domowego budżetu. Podpowiedzą też, jak zdobyć pieniądze na takie inwestycje i jak je mądrze wydać. W trakcie konferencji będzie się mówić o: nowoczesnych technologiach służących energooszczędności, rozwiązaniach technologicznych z zakresu OZE, energooszczędnym budownictwie, efektywności energetycznej budynków, miast, gmin, źródłach finansowania, inwestycji w OZE i termomodernizację, sposobach rozwiązania problemu zanieczyszczenia powietrza, rewitalizacji i termomodernizacji w miastach, zmianach prawnych.

W dyskusjach udział wezmą m.in. Bogdan Szymański ze Stowarzyszenia Polska PV, Katarzyna Dulko-Gaszyna z IKEA Polska, Bartłomiej Zysiński z Polskiej Izby Magazynowania Energii, Marek Sobieniecki (Norpeak Consulting) Polska i Grzegorz Putynkowski z CBRTP. A także lokalni urzędnicy, samorządowcy i naukowcy.

Celem cyklu konferencji „Dobra Energia” jest pokazanie potencjału polskich i zagranicznych rozwiązań zakresu wytwarzania i poszanowania energii, a także korzyści płynących ze zrównoważonego rozwoju opartego o OZE. Konferencja inaugurująca cykl odbyła się w Poznaniu, 22 marca, następna miała miejsce 7 czerwca w Krakowie. 95 proc. uczestników poleciłoby udział w nich swoim znajomym i współpracownikom.

Patronatem honorowym łódzką konferencję objął Marszałek Województwa Łódzkiego - Witold Stępień. Organizatorem cyklu konferencji „Dobra Energia” jest firma Konferencje Agora. Uczestnictwo w konferencji jest bezpłatne, jednak wymagana jest wcześniejsza internetowa rejestracja pod adresem www.dobraenergialodz.evenea.pl.

Relacje z poprzednich edycji konferencji można znaleźć pod adresem: http://dobraenergia.edu.pl/relacje/.

Więcej informacji o konferencji na stronie dobraenergia.edu.pl oraz https://www.facebook.com/DobraEnergiaPL/