Gmina Karlino zaprosiła do osiedlenia się na swoim terenie rodzinę repatriantów. 11 maja do miasta przyjedzie trzyosobowa rodzina z Kazachstanu. Zamieszka w kupionym i wyposażonym przez miasto lokalu.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Rządu Rzeczypospolitej Polskiej Gmina Karlino postanowiła zaprosić do osiedlenia się na swoim terenie rodzinę repatriantów. 30 kwietnia 2018 r. Rada Miejska w Karlinie podjęła uchwałę w sprawie zapewnienia warunków do osiedlenia się rodzinie repatriantów.

Gmina nabyła lokal mieszkalny o pow. użytkowej 50,13 m2. Mieszkanie zostało wyposażone w meble, sprzęt AGD, RTV oraz odpowiednie wyposażenie umożliwiające zamieszkanie. Koszty zakupu i wyposażenia lokalu to 230 tys. zł, z czego ok. 199 tys. zł stanowi dotacja od Wojewody Zachodniopomorskiego.

Do skorzystania z zaproszenia Gminy Karlino Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji wytypowało trzyosobową rodzinę z Kazachstanu: mężczyznę w wieku 53 lat z żoną (51 lat) i matką (72 lata).
Lokal w pełni wyposażony czeka na swoich mieszkańców już od grudnia ubiegłego roku. Repatrianci mają przyjechać do Karlina 11 maja 2019 r.
Jeszcze w tym roku Gmina Karlino planuje zaprosić kolejną rodzinę.