GDDKiA w porozumieniu z Narodowym Centrum Krwi prowadzi przez cały 2019 rok ogólnopolską zbiórkę krwi pod hasłem „200 lat Administracji Drogowej” dla poszkodowanych w wypadkach drogowych.

W tym roku Generalna Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad obchodzi jubileusz 200 lat istnienia Centralnej Administracji Drogowej. Pracownicy GDDKiA postanowili uczcić rocznicę organizując akcję ogólnopolskiej zbiórki krwi dla poszkodowanych w wypadkach drogowych. Do udziału w niej zachęcają również przedstawicieli administracji publicznej, innych administracji drogowych z zarządów dróg wojewódzkich i powiatowych, a także pracowników branży drogowej.

Zbiórka krwi dzięki współpracy z Narodowym Centrum Krwi zostanie przeprowadzona w całej Polsce. Realizowana będzie przez 21 Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Krew można oddać w dowolnym momencie, podając hasło zbiórki „200 lat Administracji Drogowej”. Pierwsze krople krwi już popłynęły. W ciągu roku w ramach akcji GDDKiA chce zebrać co najmniej 200 litrów krwi.

Do ZMP zwrócił się p.o. Generalnego Dyrektora z prośbą o przekazanie tej informacji do członków Związku.