Inowrocław został uznany za najczystsze miasto spośród 153 znajdujących się w rankingu WHO. Światowa Organizacja Zdrowia opublikowała szeroko komentowany raport o czystości powietrza.

Światowa Organizacja Zdrowia opublikowała szeroko komentowany raport o czystości powietrza. Spośród 153 polskich miast jedynie Inowrocław spełnia wszystkie zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia, aby móc określić go jako zdrowe miasto.

Biorąc od uwagę stężenie rakotwórczego pyłu zawierającego PM2,5 aż 30 miast polskich znalazło się czołówce najbardziej zanieczyszczonych miast w Unii Europejskiej. Na ich czele znajduje się Żywiec.

Przypomnijmy, że 74-tysięczny Inowrocław jest miastem przemysłowym, ale z wydzieloną piękną częścią uzdrowiskową. Władze miasta zakupiły w ubiegłym roku 12 autobusów o napędzie hybrydowym (spalinowo-elektrycznym) oraz elektrycznym, doprowadzając do tego, że Inowrocław stał się pierwszym miastem europejskim, w którym połowa autobusów komunikacji zbiorczej to najnowsze autobusy w pełni przyjazne dla środowiska naturalnego.

Miasto rozwija się w sposób harmonijny, dbając zarówno o część uzdrowiskową jak i przemysłową, z korzyścią dla mieszkańców.