Gdynia przygotowuje się do wiosny. W tym roku nie zabraknie nowości. Na miejskich rabatach pojawią się rośliny warzywne. Będzie m.in. ozdobna pietruszka, kapusta i buraki.

Dla Biura Ogrodnika Miasta zima to czas intensywnych przygotowań do nadchodzącej wiosny. To właśnie wtedy nabierają kształtów główne zadania i projekty, których realizacja rozpoczyna się gdy na dworze zrobi się cieplej. W tym roku nie zabraknie nowości. Na miejskich rabatach pojawią się rośliny warzywne.

Pierwsze rabaty warzywne powstaną przy skwerze Kościuszki. Rośliny zostaną posadzone we wzorze. Znajdziemy tam m.in. ozdobną pietruszkę, kapustę i buraki. Gatunków roślin będzie więcej.

- Nie chcemy od razu zdradzać wszystkich niespodzianek. Prosimy o uważne przyglądanie się gdyńskim zieleńcom. W najbliższych tygodniach z niecierpliwością będziemy czekać na kwitnienie roślin cebulowych, które zostały posadzone w poprzednich latach, ale też wzbogacone jesienią ubiegłego roku o nowe gatunki i miejsca. Są to tulipany, narcyzy, ale też czosnki, cebulice, szafirki i śnieżniki. Mamy nadzieję, że niektóre z nich mile zaskoczą mieszkańców i turystów – mówi Hanna Niedźwiecka-Pasternak, kierownik Biura Ogrodnika Miasta. - W kwietniu zaczną pojawiać się pierwsze kwiaty sezonowe w łódkach i wybranych reprezentacyjnych lokalizacjach, a w nich tulipany, narcyzy i niezapominajki, stokrotki i bratki – dodaje.

Kolejny już raz wiosenny projekt kwietnika przed Urzędem Miasta zostanie wykonany na podstawie propozycji dzieci ze Szkół Podstawowych. Pozwala to młodym gdynianom poznać proces powstawania rabat, poczuć jak można wpłynąć na swoje otoczenie i uzmysłowić, że twórcze myślenie może przybrać realne kształty i dać radość innym mieszkańcom.