Już po raz trzynasty mieszkańcy oraz turyści odwiedzający Bielsko-Białą mieli okazję wziąć udział w atrakcjach, przygotowanych w ramach Festiwalu Miast Partnerskich - POZNAJMY SIĘ.

Impreza, podczas której zaprezentowały się zespoły z takich miast jak: Baia Mare, Bierdiańsk, Berlin, Besancon, Frydek-Mistek, Kragujevac, Nyiregyhaza, Szolnok, Trzyniec, Ustka, Żylina oraz oczywiście z Bielska-Białej, tradycyjnie odbyła się na Rynku Starego Miasta.

Jak co roku w ramach Festiwalu nie zabrakło specjalnego stoiska - „Cała naprzód, czyli… Ustka w Bielsku-Białej”. Można tam było zapoznać się z ciekawą ofertą letniego wypoczynku nad polskim morzem. Przez dwa dni były czynne także stoiska Miejskiego Centrum Informacji Turystycznej w Bielsku-Białej, Beskidzkiego Centrum Informacji z Frydka-Mistka, a do przyjazdu w swoje okolice zachęcali również przedstawiciele węgierskiego miasta Nyiregyhaza.

W trakcie obu festiwalowych dni Środowiskowe Centrum Pomocy w Bielsku-Białej zorganizowało dla dzieci i dorosłych różne warsztaty.