Pierwszy w Białymstoku sad edukacyjny jest już otwarty. W parku na osiedlu Antoniuk posadzono drzewka i krzewy owocowe, zostały zamontowane elementy małej architektury i plansze edukacyjne.

Jest to kolejne w mieście, atrakcyjne miejsce do wypoczynku i rekreacji. Na powierzchni 850 m2, na planie koła, w Parku Antoniuk zostało posadzonych 25 drzew owocowych. Znajdują się tam różne gatunki i odmiany jabłoni, grusz, wiśni, czereśni, śliw, także te trochę zapomniane, jak np. papierówki, antonówki, kosztele, węgierki dąbrowickie czy śliwki uleny. Wśród krzewów dominują porzeczki czarne i czerwone, maliny, agrest, dereń jadalny. Jest ażurowa altana, są płotki wiklinowe, domki dla owadów oraz elementy edukacyjne w postaci tablic z opisem starych odmian drzew i krzewów.

Otwarcie sadu edukacyjnego odbyło się 1 maja. Miasto przygotowało z tej okazji prezent dla białostoczan – 1 tys. drzewek owocowych. Można je było otrzymać i posadzić w swoim ogrodzie.

Sad edukacyjny na Antoniuku jest pierwszym takim przedsięwzięciem w Białymstoku. Jeśli spodoba się mieszkańcom, w przyszłym roku na terenie miasta zostanie założony kolejny taki sad.