Zapraszamy 18 stycznia na webinarium na temat edukacji i aktywizacji mieszkańców organizowane w ramach projektu „Polsko-norweska platforma współpracy dla poszanowania energii i klimatu”.

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do udziału w 2. webinarium organizowanym w ramach projektu pn.
„Polsko-norweska platforma współpracy dla poszanowania energii i klimatu”, które odbędzie się w dniu 18 stycznia 2017 r. w godzinach 10:00-12:00.

Webinarium poświęcone będzie tematyce edukacji mieszkańców w dziedzinie poszanowania energii oraz ich aktywizacji na rzecz osiągnięcia lokalnych celów klimatyczno – energetycznych.

Swoje doświadczenia zaprezentują przedstawiciele organizacji norweskich z Laboratorium klimatyczno-energetycznego oraz Centrum edukacji, a także przedstawiciele Bielska-Białej i Warszawy - polskich miast biorących udział w projekcie. Szczegółowy program webinarium znajduje się w załączeniu.

Jako pierwsza wystąpi Inger Oddrun Sverkmo z Laboratorium klimatyczno-energetycznego działającego od stycznia ubiegłego roku w należącym do liceum Nord-Gudbrandsdal nowopowstałym budynku pasywnym, który produkuje więcej energii niż zużywa. Laboratorium monitoruje procesy produkcji i zużycia energii, wentylacji i fotosyntezy.

Richard MacLeod z Vitensenteret Innlandet przedstawi różnorodne praktyczne metody realizacji działań edukacyjnych, obejmujące m.in. wykorzystanie kostiumów do przedstawień, układanie ich scenariuszy i prowadzenie interaktywnych eksperymentów w nauczaniu o odnawialnych źródłach energii i efektywności energetycznej.

Warszawa jest członkiem założonej w ramach projektu Grupy Wymiany Doświadczeń. Stolica aspirując do miana „zielonej metropolii” za cel perspektywiczny stawia zapewnienie mieszkańcom wysokiego standardu życia w warunkach zrównoważonego rozwoju oraz poszanowania środowiska.

Bielsko-Biała, będąc znanym w kraju liderem w działaniach pro klimatycznych, jest jednym z laureatów konkursu na najlepsze pomysły na innowacje w dziedzinie efektywności energetycznej i wykorzystaniu odnawialnym źródeł energii, który został zorganizowany w ramach projektu w I połowie 2016 r. Wzięło w nim udział 20 polskich gmin, z czego 10 uzyskało mikrogranty na przygotowanie dokumentacji wdrożeniowych do swoich projektów. Współpracują on również z partnerami norweskimi, którzy wspierają je swoim doświadczeniem. W ramach projektu zgłoszonego do konkursu Bielsko-Biała planuje utworzenie ośrodka szkoleniowo-badawczego w zakresie odnawialnych źródeł energii i budownictwa energooszczędnego.

Webinarium będzie prowadzone w języku angielskim. Do udziału w spotkaniu wystarczy komputer z dostępem do Internetu i głośnikiem lub słuchawkami.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do rejestracji za pomocą poniższego linka. Po jej dokonaniu otrzymają Państwo link do wirtualnego pokoju, w którym odbędzie się spotkanie.
Link do formularza rejestracji: https://pnec.clickmeeting.com/355512929/register


Serdecznie zapraszamy do udziału w webinarium!

Tomasz Potkański
z-ca dyrektora biura ZMP
Kierownik projektu

Anna Jaskuła
Dyrektor Biura
Stowarzyszenie Gmin Polska Sieć „Energie Cités”